تعمیرکاتالیزور سراتو در کاتالیست وان

بسیاری از رانندگان خودروها از نحوه نگهداری و اهمیت سلامت کاتالیزور در خودروهایشان بی‌اطلاع هستند به همین علت گروه تخصصی کاتالیست وان که سال‌ها است در زمینه تعمیر کاتالیزور به خصوص تعمیر کاتالیزور سراتو فعالیت دارد، تصمیم گرفته تا این مقاله را حهت اطلاع‌رسانی در اختیار شما عزیزان قرار دهد برای درک اهمیت این قطعه ارزشمند ابتدا بعتر است بیشتر درباره این قطعه و نحوه عملکردش بدانید: کاتالیزورها یکی از قسمت های مهم در موتور خودرو می باشد، بهتر است بدانید که هر قطعه ای که در خودرو استفاده شده است ، مسئول انجام کاری است و بی شک خرابی و یا از کار افتادن آن باعث آسیب به خودرو یا بخشی از خودرو حتما خواهد شد.

توجه داشته باشید که اهمیت دادن به استانداردها و چکاپ بموقع خودروهایمان از خسارات و خرابی ها و تعمیرات بی مورد خودرو جلو گیری خواهد کرد و بر عمر مفید خودرو و قطعات آن نیز اضافه می‌کند.

درباره تعمیرکاتالیزور سراتو و علائم خرابی کاتالیزور سراتو بیشتر بدانید:

درباره تعمیرکاتالیزور سراتو و علائم خرابی کاتالیزور سراتو بیشتر بدانید:این قطعه ارزشمند در کاهش آلایندگی و تعادل میزان مصرف سوخت خودرو نقش بسیار مهمی دارد. پس بهتر است به سلامت این قعطعه توحه بیشتری داشته باشید در ادامه به برخی علائم خرابی کاتالیزور خواهیم پرداخت که این علائم به راحتی توسط راننده حودرو قابل درک است و بعد از دیدن این علائم در خودرو بهتر است در اولین فرصت به تعمیرکار مطمئن مراجعه نمائید:

 • خودروی شما دچار افت شتاب گیر خواهد شد.
 • مصرف سوخت خودرو به یک‌باره بالا خواهد رفت.
 • خودرو روشن نمیشود و یا به خوبی استارت نمی خورد.
 • در تست آلایندگی خودروی شما رد خواهد شد.
 • خودرو در حرکت آهسته لرزش پیدا خواهد کرد.
 • استشمام بوی بد از خودرو.

درباره تعمیرکاتالیزور سراتو بیشتر بدانید:

خودروی سراتو از جمله خودروهای لوکس و لاکچری کمپانی کیا می‌باشد که توسط کشور کره جنوبی تولید می‌شود. در سال 2002 نسل اول این خودرو طراحی و روانه بازرهای جهانی شد.

موتور خودروی سراتو ۴ سیلندر بوده و ۱۶ سوپاپاه می باشد.  حجم موتور این خودرو ۱۹۹۸ سی سی و حداکثر قدرت ۱۵۴ اسب بخار در ۶۲۰۰ دور در دقیقه می باشد. گشتاور این خودروها نیز ۱۹۵ نیوتن متر در ۴۳۰۰ دور در دقیقه است.

اگر کاتالیزور نباشد چه اتفاقی می افتد
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو ۱۰ ثانیه بوده و حداکثر سرعت این خودرو ۱۹۷ کیلومتر در ساعت می باشد.

مصرف سوخت این خودرو ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد و مصرف سوخت داخل شهر سراتو ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد و مصرف سوخت خارج شهر سراتو ۶.۵ در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد.

عواملی که باعث می‌شود به تعمیرکاتالیزور سراتو نیاز پیدا کنید

در صورت خرابی کاتالیزور ابتدا باید ایراد پیش آمده در این قطعه را پیدا کرد و سپس آن را برطرف کرد و اگر با تعویض مشکل حل نمی‌شد در مرحله بعد اقدام به تعویض کاتالیزور کرد.

البته توجه داشته باشید که اگر عاملی که باعث خرابی کاتالیزور خودروی شما شده است را برطرف نکنید با تعمیرکاتالیزور یا تعویض آن مشکل خودروی شما حل نخواهد شد و پس از مدتی دوباره به مشکل خرابی کاتالیزور مواجه خواهید شد.عواملی که باعث خرابی کاتالیزور خواهد شد شامل موارد زیر است:

 • گرم شدن بیش از حد موتور
 • ضربه شدید و صدمات فیزیکی
 • معیوب بودن سیستم جرقه خودرو
 • مکمل های انژکتور شور و مکمل‌های تقلبی
 • و…

اهمیت مبدل کاتالیستی

اهمیت مبدل کاتالیستیهمانطور که گفته شد کاتالیزور یکی از قطعات حیاتی خودرو  است که باعث کاهش آلودگی هوا خواهد شد. این قطعه ارزشمند به نوعی تصفیه کننده گازهای خروجی از موتور محسوب است و در صورت برداشتن و یا حذف آن پیامدهای افزایش خروج گازهای سمی و آلاینده؛ . همچنین باعث کاهش شتاب خودرو و نیز خروج صداهای ناهنجار موتور خواهد شد. این در حالی است که بنا به توصیه برخی از افراد ناآگاه و غیر کارشناس برخی رانندگان این قطعه را از روی اگزوز برمی دارند که در این جا به رانندگان گرامی توصیه می شود به هیچ وجه اقدام به باز کردن آن از روی اگزوز نکنند.

سخن آخر: با سپردن تعمیرکاتالیزور سراتو حود به گروه تخصصی کاتالیست وان که از افراد متخصص و دستگاه‌های مدرن برای تشخیص ایرادات کاتالیزور استفاده می‌کنند می‌توانید بهترین خدمات را با ارزان‌ترین قیمت ممکن دریافت نمائید.