تعمیر و شستشوی کاتالیزور ساندرو، مبدل های کاتالیستی بخش کلیدی سیستم اگزوز خودرو شما هستند و از خروج مونوکسید کربن از اگزوز به هوا جلوگیری می کنند.

اگرچه مبدل کاتالیزوری به گونه ای طراحی شده است که عمر خودرو شما را دوام می آورد، آسیب و فرسودگی می تواند باعث از کار افتادن آن و نیاز به تعمیر یا تعویض کامل داشته باشد.

مبدل کاتالیزوری چیست؟

تعمیر و شستشوی کاتالیست ساندرو برای فیلتر کردن انتشار گازهای گلخانه ای، مبدل کاتالیزوری دارای ساختار لانه زنبوری داخلی است که از ذرات کاتالیزور شامل پالادیوم، پلاتین و رودیم تشکیل شده است.این ذرات هیدروکربن‌ها را تا دمای بالا گرم می‌کنند تا آنها را تجزیه کنند و محصولات جانبی سمی و انتشارات مضر را قبل از عبور از بقیه می‌سوزاند سیستم اگزوز و ورودی هوا را از خودرو خارج کنید. پس از این فرآیند، آب، اکسیژن و دی اکسید کربن از صدا خفه کن عبور می کند.طراحی مبدل کاتالیزوری می تواند متفاوت باشد، اگرچه اکثر خودروها یک تکه هستند، آنهایی که اگزوز دوگانه دارند دو مبدل دارند.

یک مبدل کاتالیزوری بین منیفولد اگزوز و صدا خفه کن نصب می شود، این قسمت مستقیماً به اگزوز جوش داده می شود.مبدل کاتالیزوری علاوه بر فیلتر کردن هیدروکربن ها، به کاهش نویز ناشی از سیستم اگزوز خودرو کمک می کند. به عنوان یک نشانه کلیدی که این قسمت نیاز دارد تعمیر گردد هر بار که ماشین روشن می شود سیستم اگزوز صدای بلندی می دهد.

علائمی که نشان می دهد خودروی شما به تعمیر و شستشوی کاتالیزور ساندرو نیاز دارد

علائمی که نشان می دهد خودروی شما به تعمیر و شستشوی کاتالیزور ساندرو نیاز دارد تعمیر و شستشوی کاتالیزور ساندرو با نادیده گرفتن مبدل کاتالیزوری آسیب دیده یا پر سر و صدا، جریان اگزوز خودرو را محدود می کند که می تواند عملکرد موتور را تحت تاثیر قرار دهد و در نهایت منجر به خرابی آن شود.

با این حال، عملکرد مبدل کاتالیزوری نیز به موتور بستگی دارد، که معمولاً به دلیل شمع‌های جرقه‌زن آسیب‌دیده، از کار افتادن موتور یا سنسور اکسیژن معیوب است در ضمن یا مخلوط هوا و سوخت نامناسب، سوخت بیشتری از حد انتظار وارد مبدل کاتالیزوری می شود.هنگامی که این اتفاق می افتد، تمام سوخت در طول فرآیند احتراق نمی سوزد، بلکه در عوض به مبدل کاتالیزوری منتقل می شود.

تعمیر کاتالیزور ماکسیما
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

هنگامی که این اتفاق می افتد، مبدل کاتالیزوری که برای رسیدن به دمای 800 درجه فارنهایت طراحی شده است، می تواند بیش از حد گرم شود.دمای بیش از حد بالا می تواند شروع به ذوب شدن کند یا به لانه زنبوری داخلی آسیب برساند و از فیلتر کردن همه انتشارات مضر جلوگیری کند.

احتمال دیگر: آسیب‌دیدگی مهر و موم و رینگ‌های پیستون می‌تواند باعث ورود روغن یا ضدیخ به سیستم اگزوز شود و احتمالاً از مبدل کاتالیزوری عبور کند در اینجا، مواد در نهایت قسمت را با رسوبات کربن می پوشانند و مسدود می کنند.در نتیجه، گازهای خروجی نمی توانند از مبدل کاتالیزوری عبور کنند و با افزایش فشار، باعث گرم شدن بیش از حد موتور و یا حتی آتش سوزی می شود.

مبدل کاتالیزوری همچنین می تواند توسط یک چاله یا زباله های جاده آسیب فیزیکی ببیند و باعث ایجاد ترک در پوسته بیرونی، قطعات نگهدارنده و ساختار شود.داخل لانه زنبوری اش همه عوامل بر عملکرد فیلترهای اگزوز تأثیر می گذارد.

هزینه تعمیر و شستشوی کاتالیزور ساندرو چقدر است؟

تعمیر و شستشوی کاتالیزور ساندرو، اگر موتور خودرو با حداکثر راندمان خود کار نکند، ممکن است مبدل کاتالیزوری مسدود شود، سطح دمای بالا نیز ممکن است این می تواند به ساختار داخلی مبدل کاتالیزوری آسیب برساند.

این جزء گازهای مضر مانند اکسید نیتروژن و مونوکسید کربن را جذب می کند و سپس از طریق واکنش شیمیایی با ساختار آنها را به گازهای بی ضرر تبدیل می کند داخل لانه زنبوری سرامیکی خود به خود کار می کند.

گرما می تواند به این ساختار آسیب برساند یا مقادیر بیشتر از حد معمول گازهای مضر تولید شده توسط یک موتور معیوب می تواند آن را بی اثر کند و مبدل کاتالیزوری باید تعویض شود و قابل تعمیر نیست.

آیا کاتالیست شستشو می شود

شستشوی کاتالیزور کلیه خودروها با مواد نانو

تعمیر و شستشوی کاتالیزور 207