تعمیر کاتالیزور چانگان CS چیست؟

در ارتباط با تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس، باید بدانید که سرقت مبدل کاتالیزوری در حال افزایشمی باشد و هگونه که اخیراً در مطبوعات دیده‌ایم، سارقان بی‌رحمانه‌تر شده اند و مبدل‌های کاتالیزوری را در روز روشن از خودروهای پارک شده روی درایوهای صاحبشان سرقت می نمایند.
در بیضشتر خودروها در جاده‌های دارای کاتالیزور می باشند. کاتالیست ها از سال 1992 بر روی اکثر خودروهای بنزینی و از سال 2001 به خودروهای دیزلی نصب گشتند.

تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس و تعذیفاین قطعه ارزشمند!

برای درک بهتر تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس، باید بدانید که مبدل های کاتالیزوری (CAT) یک جزء حیاتی از سیستم اگزوز خودرو هستند. آنها در زیر ماشین واقع شده اند و به لوله اگزوز (معمولاً با پیچ) متصل هستند. یک مبدل کاتالیزوری گازهای مضر را پیش از خروج از لوله اگزوز خودرو تمیز خواهد کرد.

این قطعات کاربردی در اکثر مواقع با موتورهای احتراق داخلی که سوخت آنها با بنزین یا گازوئیل می باشند مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا به تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس نیاز پیدا می کنید؟

درباره اینکه چرا به تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس،نیاز پیدا می کنید بهتر است با برخی دلایل خرابی این قطعه آشنا شوید:

آسیب جاده – قسمت بیرونی گربه می تواند با برخورد با اجسام جامد در جاده باعث آسیب شوند به عنوان مثال، سرعت گیرها، سنگ های بزرگ و غیره.

دوشاخه یا آلوده – مبدل های کاتالیزوری متصل یا آلوده به دلیل نوع نادرست سوخت در ماشین شما ایجاد می گردد.

استفاده از سوخت سرب دار یا جایگزین سرب، یکپارچه را مسدود می نماید و باعث از کار افتادن آن خواهد شد. در صورت استفاده از افزودنی های سوختی که برای استفاده با مبدل کاتالیزوری مناسب نمی باشد، اتفاق مشابهی رخ می دهد.

زیرلایه ذوب شده / شکسته – یک یکپارچه معمولاً هنگامی که توسط یک جسم برخورد می نماید یا زمانی که دچار تغییر ناگهانی دما می گزدد، شکسته خواهد شد اگر کاتالیست ها دچار آسیب جاده گردد (به بخش آسیب جاده در بالا مراجعه نمائید)، یکپارچه داخل امکان دارد به دلیل له شدن در اثر حرکت روی قوطی فولادی ترک بخورد.

استفاده از خمیر اگزوز پیش از مبدل کاتالیزوری می تواند باعث شکستن یکپارچه گردد زیرا زمانی که خمیر اگزوز سخت شود، گلوله های کوچک امکان دارد  شکسته شود و به مبدل کاتالیزوری شلیک نمایند. یکپارچه به تدریج توسط این گلوله ها از بین می رود و از بین خواهد رفت. مبدل کاتالیزوری نیز امکان دارد در اثر لرزش بیش از حد موتور آسیب ببیند. از دیگر دلایل احتمالی شکستگی یکپارچه، تغییر دمای ناگهانی می باشد.

برای مطالعه بیشتر : تعمیر کاتالیزور BAC X3

چگونه از سرقت کاتالیزورها جلوگیری نمائید؟

چگونه از سرقت کاتالیزورها جلوگیری نمائید؟تعمیر کاتالیزور چانگان CS55 پلاس خود را به تعمیرگاه معتبر مانند گروه تخصصی کاتالست وان که سال ها است در زمینه تعمیر کاتالیزور، تعویض کاتالیزور و… فعالیت دارد بسپارید

چند راه برای جلوگیری از سرقت مبدل کاتالیزورها:
خودروی خود را در یک گاراژ یا جایی پارک نمائید که دسترسی به قسمت زیرین آن برای اشخاص مشکل باشد
دوربین مداربسته و یک سیستم هشدار نصب نمائید که مکان پارک را ضبط نماید
ماشین خود را برای مدت طولانی در یک مکان پارک نفرمائیذ

کاتالیزور را با پیچ های اضافی یا یک آستین محافظ محکم نمائید تا برش آن را سخت تر نمائید

یک مرکز تخصصی کاتالیزور داشته باشید که مبدل کاتالیزوری را به سیستم اگزوز جوش دهد.

چگونه می توانم به بهترین شکل از کاتالیزور خودروی خود مراقبت نمائیم؟

چندین کار را می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که گربه شما عمر طولانی دارد و سالم می ماند.

1. هنگام نصب مبدل کاتالیزوری، از خمیر اگزوز در جلوی گربه استفاده نفرمائید. زمانی که که خمیر اگزوز سفت می شود می تواند تکه تکه شود و به یکپارچه آسیب برساند. چسب همچنین می تواند یکپارچه را مسدود نماید.

2. همیشه از سوخت مناسب برای خودروی خود استفاده نمائید.

3. هرگز از افزودنی سوخت بدون مطالعه دستورالعمل استفاده نفرمائید تا مطمئن گردید که آیا برای استفاده با مبدل کاتالیزوری مناسب می باشد یا خیر.

4. هیچگاه اقدام به ضربه زدن یا بکسل کردن ماشین خود نفرمائید. این باعث خواهد شد تا سوخت نسوخته به مبدل کاتالیزوری تزریق گردد و باعث خواهد شد تا مونولیت بیش از حد گرم شود و ذوب گردد.

برای اینکه تعمیر کاتالیست خودوری شما به بهترین شکل و با دستگاه های تخصصی با ارزان ترین قیمت ممکن انجام شود به گروه تخصصی کاتالیست وان مراجعه نمائید.