تعمیرگاه تعویض کاتالیزور شرق تهران

تعویض کاتالیزور شرق تهران : کاتالیست وان مرکز تخصصی تعمیر و تعویض کاتالیزور است، موتور برای کار با کاتالیزور طراحی گشته است و علاوه بر انتشار آلاینده های سمی، اگر کاتالیزور یا همان کاتالیست خودوری شما به درستی کار نکند، عملکرد آن کاهش خواهد داد.

تعویض کاتالیزور شرق تهران و دلایل خرابی کاتالیزور:

تعویض کاتالیزور شرق تهران و دلایل خرابی کاتالیزور:، آسیب جاده – قسمت بیرونی کاتالیزور با برخورد با اجسام جامد در جاده می تواند آسیب ببیند. به عنوان نمونه، سرعت گیرها، سنگ های بزرگ و ….( تعویض کاتالیزور شرق تهران )

دوشاخه یا آلوده – مبدل های کاتالیزوری متصل یا آلوده به دلیل نوع نادرست سوخت در ماشین شما ایجاد می گردد. استفاده از سوخت سرب دار یا جایگزین سرب، یکپارچه را مسدود می نماید و باعث از کار افتادن آن خواهد شد.

در صورت استفاده از افزودنی های سوختی که برای استفاده با مبدل کاتالیزوری مناسب نمی باشند، اتفاق مشابهی رخ می دهد.

زیرلایه ذوب شده / شکسته یک یکپارچه معمولاً زمانی که با یک جسم برخورد می نماید یا وقتی که دچار تغییر ناگهانی دما می گردد، شکسته می گردد.
استفاده از خمیر اگزوز پیش از مبدل کاتالیزوری قادر است تا باعث شکستن یکپارچه خواهد شد. زمانی که خمیر اگزوز سخت شد، گلوله های کوچک امکان دارد شکسته شده و به مبدل کاتالیزوری شلیک نمایند.

یکپارچه به تدریج توسط این گلوله ها از بین خواهد رفت مبدل کاتالیزوری نیز امکان دارد در اثر لرزش بیش از حد موتور آسیب خواهد دید. یکی دیگر از دلایل احتمالی شکستگی یکپارچه، تغییر دمای ناگهانی می باشد.( خرید کاتالیزور )

زمانی که سوخت نسوخته به مبدل کاتالیزوری تزریق می گردد، یکپارچه می تواند ذوب گردد. این می تواند ناشی از ضربه زدن یا یدک کشیدن ماشین باشد، یا اگر موتور ماشین پیش از شلیک به چندین دور نیاز داشته باشد. اطلاعات بیشتر در مورد این بخش “گرمای بیش از حد” می باشد.

گرمای بیش از حد – مشکلات زیادی وجود خواهد شد که می تواند باعث داغ شدن یا خرابی مبدل کاتالیزوری گردد. شایع ترین علت ورود سوخت نسوخته به مبدل کاتالیزوری می باشد. همچنین شمع ها و سرنخ های معیوب دلیل از کار افتادن موتور و خراب شدن مبدل کاتالیزوری خواهد شد. همینطور اگر زمان بندی توزیع کننده خارج باشد، آسیب خواهد دید.

• سنسور اکسیژن – یک حسگر اکسیژن اطلاعات را جمع آوری و به واحد کنترل الکترونیکی ارسال می نماید. این برای کنترل ترکیب سوخت/هوا استفاده می گردد.

اگر سنسور اکسیژن معیوب خواهد بود یا به سیلیکون ناشی از ضد یخ یا درزگیر آلوده گشته باشد، مخلوط سوخت/هوا تصحیح نخواهد شد و سوخت اضافی وارد کاتالیسعت خواهد شد و باعث گرم شدن بیش از حد آن خمی گردد.

• سیستم های تزریق سوخت – اگر انژکتور سوخت در داخل نشتی داشته باشد یا سوخت را به داخل موتور چکه کند، مبدل کاتالیزوری ممکن است آسیب ببیند.. آن وقت باید تعویض کاتالیزور شرق تهران انجام شود.

سوخت اضافی وارد سیستم اگزوز شده و باعث گرم شدن بیش از حد آن می شود. با توجه به سیستم های مختلف انژکتور سوخت، هنگام تلاش برای تشخیص مشکل، همیشه باید از کتابچه راهنمای مناسب استفاده شود.

• سنسورهای نقشه – سنسورهای نقشه بار موتور و میزان هوای ورودی را به واحد کنترل الکترونیکی می نامند.اگر این سنسور از کار بیفتد دلیل ایجاد یک وضعیت غنی در موتور می گردد که می تواند مبدل کاتالیزوری را بیش از حد گرم نماید و باعث از کار افتادن آن می گردد

• سیستم های کاربراتور – کاربراتور فرسوده یا معیوب قادر است تا باعث گرم شدن بیش از حد مبدل کاتالیزوری گردد. مشکلاتی نظیر تنظیم نامناسب شناور یا ترکیب هوا/سوخت و فرسوده شدن میله های اندازه گیری می تواند به مبدل کاتالیزوری آسیب رساند.

سیستم خفه کننده نیز باید به درستی کار نماید تا سطح مناسب سوخت وارد سیستم  گردد. اگر سوخت بیش از حد وارد سیستم گردد، بیش از حد گرم خواهد شد و در نهایت از کار خواهد افتاد.

• کنترل سوپاپ پاکسازی قوطی – این دریچه با خلاء بخار سوخت را از کاسه کاربراتور به قوطی ذغال خواهد رساند. اگر خلاء شکسته گردد، قوطی ذغال سنگ سیل میگردد و به این دلیل مخلوط هوا/سوخت بسیار غنی می گردد.

این باعث خواهد شد تا کاتالیزور بیش از حد گرم گردد و خراب شود. ( تعویض کاتالیزور شرق تهران )

کاتالیست های پر سر و صدا – مبدل کاتالیزوری نباید به عنوان یک صدا خفه کن در نظر گرفته شوند، اگرچه دارای بعضی ویژگی های خاموش کننده می باشد. سر و صدا می تواند به خاطر ورود بیش از حد سوخت به مبدل کاتالیزوری اتفاق بیافتد.

برای تعمیر کاتالیزور ، تعویض کاتالیزور، خرید کاتالیزور و یا هرچه مربوط به کاتالیزور می باشد می توانید به کاتالیست وان مرکز تخصصی تعویض کاتالیزور شرق تهران مراجعه نمائید تا بهترین خدمات را دریافت نمائید