درباره تعویض کاتالیزور نو با کهنه بیشتر بدانید!

گروه تخصصی کاتالیست وان که سال ها است در زمینه تعمیر و تعویض کاتالیزور فعالیت دارد این بار تصمیم گرفته تا مقاله ای درباره تعویض کاتالیزور نو با کهنه و اهمیت آن و… به شما عزیزان ارائه دهد.

در ابتدا بهتر است کمی درباره عملکرد کاتالیزور بدانید تا به اهمیت سلامت این قطعه بیشتر پی ببرید:

کاتالیزور قسمتی از سیستم خروجی گازهای خودرو محسوب می شود که کارکرد آن تاثیر مستقیمی در آلایندگی گازهای خروجی خودرو دارد.

کاتالیست یا کاتالیزور بخشی از سیستم اگزوز و خروجی گازهای خودور می باشد که در اگزوز اتومبیل ها ، کاربرد جدیدی از کاتالیزور سطحی دارد کربن منوکسید و هیدرو کربن های حاصل از سوخت های نسوخته موجود در دود اتومبیل ، از آلاینده های خطرناک هوا می باشد همچنین گازهای خارج شده از اگزوز اتومبیل همراه با مقداری هوا از روی کاتالیزور که شامل فلز اکسیدهاست عبور داده خواهد شد. گاز CO و هیدروکربن ها به CO2 و H2O تبدیل می‌شوند که نسبتا بی خطر می باشد و در هوا رها خواهد شد. کاتالیزور بخش مهمی از سیستم کنترل آلایندگی خودروی شما می باشد اما گاهی اوقات عملکرد آنها مختل خواهد شد و نیاز به تعمیر کاتالیزور و یا تعویض آن نیاز پیدا خواهید کرد.

طول عمر کاتالیزور و طرح تعویض کاتالیزور نو با کهنه!

همانگونه که می دانی کاتالیزور ها قطغات مصرفی هستند که مانند هر قطعه مصرفی دیگری تاریخ مصرف دارند و بعد از این تاریخ بهتر است اقدام به تعویض کاتالیزور نمائید چرا که بعد از آن این قطعه نه تنها به جلوگیری از آلودگی کمک نخواهد کرد بلکه باعث خواهد شد تا 10 برابر الودگی خودرو بیشتر شود.

البته توجه داشته باشید که عواملی نیز وجود دارد که باغث خواهد شد تا زودتر از تاریخ مصرف این قطعه خراب شود عواملی مانند استفاده از بنزین نامناسب، آلودگی بیش از حد هوا، وارد شدن ضزبه به این قطعه حساس و…

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانیذ از متخصصان گروه کاتالیست وان راهنمایی دریافت نمائید.

برای مطالعه بیشتر: شستشوی کاتالیزور با اسید

تعویض کاتالیزور نو با کهنه اورجینال یا تقلبی؟

تعویض کاتالیزور نو با کهنه اورجینال یا تقلبی؟ مدت ها است که سودجویان قطعه‌سازی، «کاتالیست تقلبی» در ایران تولید می نمایند بدون اینکه ترسی از نظارت یا تعطیلی کارگاه‌های خود داشته باشند.
این قطعه ارزشمند که روی ماشین‌های بنزینی با هدف کاهش آلایندگی نصب خواهد شد تاثیری روی عملکرد یا شتاب ماشین نخواهد داشت اما نبود آن می تواند باعث آلودگی و انتشار گازهای آلاینده و ذرات معلق خطرناک را تا ۲۰ برابر بیشتر خواد کرد.
همانطور که گفته شد مدت ها است که تعدادی از تولید‌کننده‌ها، کاتالیست‌های تقلبی تولید می نمایند که قطعا سهل‌انگاری نهادهای نظارتی فضا را برای این فیک‌سازان امن‌تر می نماید. سازمان بازرسی از وجود این کارگاه‌های زیرزمینی اطلاع خواهند داشت اما هنوز اقدامی برای برخورد با آنها انجام نداده اند .
تولید و فروش کاتالیست تقلبی، باعث خسارت مالی به شهروندان و مشتریان این قطعه خواهد شد از سوی دیگر هوای کلانشهرها را نیز آلوده خواهد کرد، همچنین بازار تولید‌کننده‌های کاتالیست اصل را به شدت کساد می نماید و این کارخانه‌دار‌ها را مجبور می کند تا کارگران خود را تعدیل نمایند.
فراموش نکنید داغ شدن کاتالیست تقلبی، درستی و دقت عملکرد مراکز معاینه فنی را هم زیر سوال خو اهد برد. چون اگر این مراکز در کنترل آلودگی ماشین‌ها، دستورالعمل‌های ابلاغی را که چندان هم سختگیرانه نبوده را، رعایت نمایند، قطعا ماشین‌هایی که کاتالیست تقلبی دارند، قادر نخواهند بودد تا گواهی معاینه فنی دریافت نمایند.
تخلف در این زمینه محدود به تولید کاتالیست تقلبی نیست چون عده‌ای هم کاتالیست اجاره‌ای را باب کرده‌اند. به این شکل که تعدادی از اگزوزسازی‌ها و تعمیرکارهای ماشین در ازای دریافت ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان یک کاتالیزور با کیفیت روی ماشین نصب خواهند کرد و مالک خودرو بعد از دریافت برگه معاینه فنی، این قطعه را باز و به صاحب آن بر خواهند گردانند.

شما می توانید برای دریافت کاتالیزور اورجینال می توانید از طریق گروه تخصصی کاتالیست وان اقدام نمایند.