سرویس کاتالیزور  خودروی خود را به ، مرکز تخصصی کاتالیزور کاتالیست وان بسپارید که با کم ترین قیمت و بالاترین خدمات در اختیار مشتریان عزیز قرار خواهد داد.

خودروهای مدرن دارای قطعه کاتالیزور برای کمک به کنترل آلاینده های تولید شده توسط موتورهای احتراق داخلی  .می باشند کاتالیزورها یا به اختصار “گربه” جزء سیستم اگزوز می باشد که آلاینده های مضر را به گازهای گلخانه ای کمتر مضر تبدیل می نماید.

زمانی که مبدل کاتالیزوری به درستی کار می نماید، متوجه حضور آن نخواهید گشت. وقتی گربه شروع به شکست می نماید، قطعاً خودش را می شناسد. شایع ترین علامت مشکل مبدل کاتالیزوری شما بوی نامطبوع تخم مرغ های فاسد می باشد.

سرویس کاتالیزور و عیب یابی مبدل های آن!

درباره سرویس کاتالیزور به این نکته توجه نمائید که، اگر یک آزمایش آلایندگی انجام دهید، دقیقاً متوجه خواهید گشت که کدام قسمت از مبدل کاتالیزوری دچار مشکل شده و خراب است. تکنسین ما همچنین می تواند گازهای خروجی را برای شناسایی نقطه خرابی آنالیز نمایند. در اکثر موارد، خرابی ناشی از یک لایه ضخیم از آلاینده ها بر روی دیوارها یا گرفتگی در مبدل کاتالیزوری شما می باسد.

سرویس کاتالیزور و تعویض آن

 اگر کاتالیزور واقعاً از کار بیافتد، حتما باید آن را تعویض نمائید تا وضعیت آلایندگی کم و عملکرد کلی وسیله نقلیه خود را بازیابی نمائید. علاوه بر بالا رفتن انتشار گازهای گلخانه ای مضر، ادامه رانندگی با کاتالیزور معیوب قادر است تا منجر به از دست دادن قدرت، به ویژه در هنگام شتاب گیری اولیه گردد.

علائم خرابی کاتالیزور خودرو

علائم خرابی کاتالیزور خودروسرویس کاتالیزور تعمیر و یا تعویض را به گروه تخصصی کاتالیست وان بسپارید تا بهترین خدمات را دریافت نمائید، نشانگر «Check Engine» روی داشبورد روشن می گردد. اگر سیستم خطای موتور را تشخیص دهد روشن خواهد شد.

در این شرایط، این به دلیل خوانش نادرست سنسور پروب لامبدا می باشد. برای تأیید اینکه علت نقص کاتالیزور می باشد، باید آن را با یک اسکنر تشخیص دهند.

تعمیر کاتالیزور آریو
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

برق خودرو کاهش می یابد اگر کاتالیزور در ماشین درست عمل نکند، ماشین تکان خواهد خورد، کشش کاهش خواهد یافت. این به این دلیل اتفاق خواهد افتاد که توان عملیاتی مبدل کاهش می یابد.

بعد از نمام، سلول ها تا حدی از بین خواهند رفت، آنها پخته شده بودند، عبور گازهای خروجی مسدود گشته است. تمانی اینها به این واقعیت منجر خواهد شد که موتور “نفس ندارد”.

صداهای اضافی زیر پایین. آیا صدای ضربه هایی به گوش خواهد رسید که در دورهای بالا یا هنگام استارت زدن ماشین رخ می دهد؟ این معمولا زمانی اتفاق خواهد افتاد که سلول های سرامیکی شروع به تجزیه شدن خواهد کرد.

ذرات ریزش شده به دیواره های کاتالیزور برخورد می نماید، چرا که تحت تأثیر جریان گاز و همچنین نیروهای گریز از مرکز قرار خواهد گرفت و حتما شما سرویس کاتالیزور خودروی خود را انجام دهید .

فشار ضعیف یا حتی فشار گازهای خروجی از صدا خفه کن. اگر کاتالیزور در خودرو به طور معمول کار می کند، پس با قرار دادن کف دست خود در برابر لوله اگزوز، احساس خواهید کرد که جریان گاز خروجی در حال تپش است.

این به این دلیل می باشد که دریچه های اگزوز به نوبه خود عمل می نماید آیا دقت کرده اید که جریان گاز ضعیف می باشد یا موجی وجود ندارد؟ بنابراین، سلول های خنثی کننده از بین خواهد رفت.

کاتالیزور داخل خودرو نمی تواند فوراً  شکسته شود. پیش از اینکه در نهایت از کار بیفتد، متوجه خواهید گشت که نقص هایی که در بالا توضیح داده شد ظاهر  خواهند شد.

برای مطالعه بیشتر : طرح تعویض کاتالیزور نو با کهنه