خودروهای چینی در سال های اخیر در ایران به خوبی جا افتاده اند و مورد پسند ایرانیان قرار گرفته است و خودرو جک یکی از خودروهای چینی می باشد که در ایران طرفداران بسیاری دارد. قطعات خودروهای چینی معمولا راحت تر در ایران یافت می شود و قطعات برخی از خودروها به دلیل تحریم ها به سختی در ایران یافت می شود. کاتالیزور یکی از قطعات مهم خودرو محسوب می شود و نقش بسیار ویژه ای در آلایندگی خودرو دارد. این روزها نصب کاتالیست بر روی تمامی خودروها الزامی می باشد و این باعث می شود تا میزان آلایندگی خودروها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

کاتالیزور یک قطعه مصرفی می باشد که پس از مدتی نیاز به تعویض دارد ولی اکثر رانندگان بدون توجه به این موضوع از آن رد می شوند. در صورتی که کاتالیزور به مشکل بر بخورد مشکلاتی در خودرو پیش می آید و حتی ممکن است به برخی از قطعات خودرو آسیب برسد. در ادامه مواردی که نشان می دهد کاتالیست خودروی شما خراب شده است را بررسی می کنیم.

علائم خرابی کاتالیزور جک

خودروهای جک معمولی مصرف خوبی دارند و کاتالیزورها بستگی به میزان استفاده از خودرو نیاز به تعویض و یا تعمیر دارند اما به طور معمول هر سه سال یک بار کاتالیزور نیاز به تعویض دارد. علائمی که نشان می دهد کاتالیزور خراب شده است به شرح زیر می باشد:

  • وجود بوی نامطبوع در خودرو

اگر در خودرو بوی نامطبوعی احساس کردید ممکن است مشکل از کاتالیزور خودرو باشد. گرفتگی در کاتالیزور باعث می شود تا آلایندگی ها با بوی بدنی به داخل کابین خودرو نفوذ کننده و برای برطرف کردن مشکل باید کاتالیزور بررسی شود. برای انجام این کار می توانید به مجموعه کاتالیست وان که یک مجموعه تخصصی می باشد مراجعه نمایید.

  • بالا رفتن میزان سوخت خودرو

زمانی که کاتالیزور خراب می شود میزان سوخت خودرو به دلیل خارج نشدن گازهای حاصل از احتراق موتور بالا می رود و در نتیجه به موتور آسیب می رسد. هیچ گرفتگی در مسیر کاتالیزور نباید وجود داشته باشد و گازهای موتور باید به راحتی از آن خارج شود.

  • گرم شدن بیش از حد موتور

زمانی که گازهای حاصل از احتراق موتور از کاتالیزور خارج نشود به موتور باز می گردند که این باعث می شود تا موتور بیش از حد گرم شود و حتی می تواند آسیب جدی به موتور خودرو وارد شود.

  • کاهش شتاب خودرو

خودروهای جک که معمولا شتاب خوبی هم دارند، در صورتی که احساس کردید خودرو به خوبی شتاب نمی گیرد ممکن است کاتالیزور کار خود را به درستی انجام ندهد.

  • رد شدن در تست آلایندگی

تست آلایندگی برای دوره های معاینه فنی می باشد که خودروهای قدیمی تر هر سال باید این کار را انجام دهند و اگر در تست آلایندگی رد شوند، می تواند مشکل از کاتالیزور باشد.

خرید کاتالیزور جک

اگر به یک کاتالیزور فابریک جک نیاز دارید می توانید به فروشگاه آنلاین کاتالیست وان مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت خریداری نمایید. کاتالیست وان دارای یک تیم تخصصی می باشد که می توانید خودروی خود را جهت بررسی و تعمیر به آن ها بسپارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش و تعمیر کاتالیزور جک می توانید با کارشناسان کاتالیست وان تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.