فروش و تعمیر کاتالیزور جیلی

خودروهای جیلی که سازنده آن کشور چین می باشد، چند سالی است که به ایران راه پیدا کرده اند و نظر رانندگان را به خود جلب کرده است. خودرو جیلی که چندین مدل آن در ایران هم مونتاژ می شود و با دیگر خودروهای چینی قابل مقایسه می باشد. مسئله مهمی که وجود دارد این است که خودرو ای که خریداری می کنید، لوازم و قطعات یدکی آن به راحتی و قیمت مناسب یافت شود و یکی از مشکلاتی که خودروهای لوکس در داخل ایران دارند این است که قطعات و لوازم یدکی آن ها به دلیل تحریم ها و قیمت بالای لوازم در داخل ایران بسیار کمیاب می باشد.

برخی از خودروهای چینی هم این مشکل را دارند ولی باز نسبت به دیگر خودروهای لوکس، قطعات و لوازم آن ها راحت تر یافت می شود. خودرو جیلی یک خودروی خوب چینی می باشد که در ایران آزمون و خطای خود را پس داده است و سال ها در داخل ایران خرید و فروش می شود. یکی از مسئله هایی که وجود دارد این است برای تعمیر خودروهای چینی مانند جیلی باید به مراکز تخصصی تعمیر خودرو مراجعه نمایید.

مجموعه کاتالیست وان در زمینه فروش و تعمیر کاتالیزور جیلی و دیگر خودروهای چینی فعالیت می کند و شما می توانید جهت تعمیر خودرو خود به این مجموعه مراجعه نمایید.

علت خرابی کاتالیزور جیلی

 

برخی از کسانی که تجربه پایینی در تعمیر کاتالیزور دارند، از روش های اشتباه برای تعمیر کاتالیزور استفاده می کنند که این کار باعث آسیب رسیدن به کاتالیزور می شود. ضربه زدن به کاتالیزور یکی از اشتباهاتی است که برخی از افراد کم تجربه برای باز کردن گرفتگی های کاتالیزور استفاده می کنند. برای تعمیر کاتالیزور باعث ابتدا علت های خرابی آن را بررسی کرد و در صورت نیاز می توانید برای فروش و تعمیر کاتالیزور جیلی اقدام نمایید.

  • حرارت بالا

در کاتالیزور از فلزات ارزشمندی مانند پالادیوم، پلاتین، آهن، نیکل، مس و … استفاده شده است که هر کدام از آن یک نقطه ذوبی دارند. اگر کاتالیزور بیش از حد داغ شود ممکن است باعث چسبیدن این فلزات به یک دیگر و در نتیجه کارایی کاتالیزور کاهش پیدا می کند. دمای بیش از 800 درجه سانتی گراد می تواند به کاتالیزور آسیب برساند.

  • کاهش شتاب خودرو

خودروهای چینی مانند جیلی که از شتاب خوبی خم برخوردار می باشند، به علت خرابی کاتالیزور ممکن است از شتاب آن ها کاسته شود. برخی از رانندگان برای شتاب بیشتر خودرو، کاتالیست آن را جدا می کنند و این باعث می شود گازهای سمی و خطرناک که حاصل از احتراق موتور می باشند در هوا پخش شود و آلایندگی خودرو بالا رود.

  • مصرف سوخت بیشتر

اگر احساس کردید که خودرو سوخت بیشتری می سوزاند، ممکن است مشکل از کاتالیزور باشد. زمانی که کاتالیزور به درستی گازهای موتور را خارج نکند مقداری از این گازها به موتور باز می گردند و باعث می شود از شتاب خودرو کاسته شود و زمانی که شما بیشتر گاز می دهید سوخت بیشتری مصرف می شود.

موارد فوق از مهمترین دلایل خرابی کاتالیزور خودورهای جیلی می باشد و کاتالیزور معمولا هر 3 تا 4 سال نیاز به تعویض دارد و البته این بستگی به میزان مصرف شما از خودرو می باشد. بهتر است که هر سال خودرو خود را جهت سرویس و بازبینی به یک مرکز تخصصی تعمیر خودرو ببرید و مجموعه کاتالیست وان در این زمینه می تواند به شما کمک کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و قیمت کاتالیزور خودرو جیلی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.