قیمت تعویض کاتالیست خودرو براساس نوع، اندازه و مدل کاتالیست خریداری شده متفاوت میباشد اما جای نگرانی وجود ندارد، زیرا تعویض کاتالیست خریداری شده از مجموعه کاتالیست وان مناسب ترین قیمت های ممکن انجام میشود. همچنین در بخش زیرین میتوانید لیست قیمت های ذکر شده برای تعویض کاتالیست خودرو را مشاهده کنید.

 

قیمت کاتالیست

اهمیت قیمت تعویض کاتالیست خودرو در عضر امروزی

امروزه با افزایش جمعیت در کلانشهرهای بزرگی از جمله تهران موجب افزایش ماشین آلات و خودرو ها از جمله خودروهای شخصی و تاکسی ها شده است و این افزایش، معایب زیادی را نیز با خود به همراه داشته است.

در نتیجه تعداد اشخاصی که نیازمند به دستگاه مبدل کاتالیزور برای دفع گازهای سمی و دریافت گارانتی برای خودروی خود هستند، بیشتر میشود. اما سوال اصلی اینجاست که دستگاه مبدل کاتالیست میتواند بدون ایجاد هیچگونه خرابی به پروسه کار خود ادامه دهد؟

مسالما این قطعه نیز همانند بسیاری از قطعات دیگر نیاز به تعویض پیدا میکند اما مسئله مهم در این بخش قیمت تویض کاتالیست خودرو براساس مدل و اندازه قطعه مورد نظر میباشد و شما میبایست قبل از اقدام برای تعویض کاتالیست، اطلاعات کافی در رابطه با لیست قیمت های این پروسه را بدست اورید

در سایت ما شما لیست کاملی از به روز ترین اطلاعات در رابطه با قیمت تعویض کاتالیست خودرو و بهترین خدمات در زمینه تعمیر قطعه مورد نظر را دریافت خواهید کرد

مطلب خواندنی

عدم پرداخت هزینه قیمت تعویض کاتالیست خودرو در کشورهای خارجی

در کشورهای خارجی نه تنها تعویض کاتالیستی که تاریخ مصرف آن گذشته باشد هزینه ایی ندارد، بلکه مردم در صورت داشتن بیمه، هیچ بهایی در ازای ایجاد خرابی در دستگاه مبدل کاتالیست پرداخت نمیکنند.

اما در کشورهایی مانند ایران شرکت های خودرو سازی اغلب سود شخصی خودشان را در نظر گرفته و خودروی تولید شده را حداقل به مدت دوسال گارانتی میکنند که در مقایسه با کشورهای خارجی بسیار کم میباشد، زیرا مدت زمان ثابت گارانتی یک خودرو در خارج بین 5 الی 8 سال میباشد.

تعمیر و شستشوی کاتالیزور ساندرو
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

این مسئله به این معنی است که ماشین خریداری شده در ایران پس از گذشت دوسال تمام گارانتی خود را نسبت به خسارت های وارد شده و اسیب مختلف در بخش کاتالیزور از دست داده و هزینه های سنگینی را برای تعویض کاتالیست خودرو متحمل خواهند شد.

امروزه تعویض کاتالیست خودروهای سنگینی مانند پراید هزینه ایی بالاتر 500 هزار تومان دارند و این قیمت در صورتی است که خودروی مورد نظر گارانتی دو ساله خود را از دست نداده باشد.

هزینه تعویض کاتالیست برای خودروهای وارداتی همچون هیوندا حدود 2 میلیون و برای خودروهای 6 سیلندر که نیاز به دو کاتالیست دارند مبلغی حدود 7 میلیون میباشد.

معاینه فنی با موارد جدید که از دوم مرداد اجرایی شد روی آلایندگی خودروها سخت گیرانه تر عمل می کند.این در حالی است که در فاز نخست حدود مجاز در دور موتور پایین لحاظ شده بود و در مرحله بعد که مراکز معاینه فنی ارتقاء‌ پیدا کردند موارد جدید برای آلایندگی خودرو در دور موتور بالا هم لحاظ می شود.

افزایش چشمگیر خودروهای مردود شده در تست معاینه فنی

امروزه افزایش چشمگیر قیمت خودروها و قطعات مختلف آن از جمله دستگاه مبدیل کاتالیست موجب مشکلات متعددی از جمله عدم نصب قطعات مناسب در خودروها و مردودی این ماشین آلات در تست معاینه فنی میشوند.

از دیگر عوامل مهم در عدم قبولی خودروها در تست معاینه فنی، عدم وجود کاتالیست مناسب براساس استانداردهای روز دنیا در خودرو میباشد. زیرا در این تست وجود کاتالیست از اهمیت فوق العده بالایی برخوردار میباشد

جالب است بدانید که کاتالیست خودروها به صورت استاندارد تا 80 هزار کیلومتر را پشتیبانی میکنند البته این مسافت براساس مدل ماشین و میزان مصرف سوخت خودرو و همچنین رعایت نکات ایمنی تغییر میکند.

 

خرید کاتالیزور هیوندای

خرید کاتالیزور ضایعاتی

خرید کاتالیزور