تعویض کاتالیزور و سایر قطعات خودرو را با اطمینان کامل به مجموعه کاتالیست وان بسپارید، هدف ما جلب رضایت و اعتماد شما کاربران عزیز میباشد برای تعمیر کاتالیزور می توانید با ماتماس بگیرید

اهمیت تعویض کاتالیزور

یکی از مهم ترین اجزای خودرو که نقش تاثیر گزاری در کاهش آلایندگی ماشین هایی که با بنزین کارمیکنند، دارد کاتالیست یا کاتالیزور خودرو است.

این دستگاه مبدل که عمدتا در بخش مسیر خروجی لوله اگزوز خودرو قرار میگیرد، موجب جلوگیری از ایجاد دود گاز سمی که به هوا و محیط زیست اسیب میرسانند شده و الودگی ناشی از فرآیند ذکر شده را تا حد زیادی کاهش میدهد.

اما همانطور که باید بدانید دستگاه مبدل کاتالیست یا همان کاتالیزور نیز همانند سایر اجزای خودرو نیاز به نظارت، تعمیر و تعویض در صورت ایجاد خرابی دارد، زیرا اگر تعویض کاتالیزور به موقع انجام نشود نه تنها به خودرو موردنظر شما اسیب میرسد، بلکه موجب ایجاد الودگی در بالاترین سطح خود و خسارات فروانی خواهد شد.

مجموعه کاتالیست وان با رعایت نکات ایمنی در این زمینه و با استفاده از به روز ترین قطعات روز دنیا پروسه تعویض کاتالیزور مورد نظر شما را به بهترین شکل انجام خواهد داد، زیرا همانطور که ذکر کردیم

((هدف ما جلب رضایت و اعتماد شما کاربران عزیز میباشد))

هزینه تعویض کاتالیزور چقدر است؟

هزینه تعویض کاتالیزور چقدر است؟یکی از مباحث مهم در رابطه با تعویض کتالیز، هزینه ایی میباشد که در قبال تعویض این قطعه پرداخت میکنید.

جالب است بدانید که در کشورهای اروپایی و غربی نصب و تعویض قطعه کاتالیست برای خودرو کاملا رایگان انجام شده و با استفاده از این فرآیند به حفظ سلامتی محیط زیست خود کمک میکنند زیرا مبحث آلودگی هوا در اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است و شما تنها مجبور به پرداخت هزینه ایی در قبال تعمیر این قطعه میشوید

اما در کشور ما تعویض کاتالیست هزینه ایی بالغ بر 200 تا 500 هزارتومان را شامل میشود که با توجه به گرانی های روز افزونی که طی سالهای اخیر در ایران به وجود آمدند، متاسفانه تعداد راننده هایی که به صحت سلامتی و درست بودن قطعه کاتالیست خودروی خود اهمیت نمیدهند رو به افزایش است.

تعریف کلی کاتالیست و وظایف این قطعه

همانطور که بالاتر ذکر شد تعریف کلی کاتالیزور شامل قطعه ایی است که با استفاده از ساختار مخصوص خود مانع ایجاد گاز و آلاینده های الوده در محیط زیسات میشود

تولید این قطعه با ارزش در ایران برای اولین بار در سال 1381 آغاز شد و از سال  1391صاحبان خودرو موظف شدند تا برای ماشین مورد نظر خود، دستگاه مبدل کاتالیست تهیه کنند زیرا در صورت عدم نصب این قطعه، خودروی شما درمراحل معاینه فنی با مشکلات جدی مواجه خواهد شد

کاتالیست مرغوب می تواند تا 90 درصد از گازهای سمی خروجی از اگزوز را به گاز های بی خطر تبدیل کند. اما رفته رفته که به عمر کاتالیزور اضافه می شود، این درصد نیز کاهش یافته و کمتر می شود. بنابراین باید بدانید که هر کاتالیست یک عمر مفید دارد و پس از اتمام این عمر مفید باید تعویض گردد. تعویض کاتالیست معمولا در اگزوز سازی ها انجام می شود و کاتالیزور کهنه با یک کاتالیست جدید معاوضه می شود. در ادامه عمر مفید این قطعه را ذکر کرده و زمان تعویض آن را شرح خواهیم داد.

عمر مفید کاتالیزور خودرو چقدر میباشد؟

به طور کلی و استاندارد عمر مفید هر قطعه کاتالیزور بین 80 . 100 کیلومتر در ساعت میباشد. و براساس سال نیز عمر این دستگاه بین 3 تا 4 سال محاسبه شده است و پس از آن شما نیاز به تعویض کاتالیز پیدا میکنید و برای این کار میتوانید از مجموعه ما استفاده کنید.

تعمیر کاتالیزور اصلا کار ساده ای نمی باشد و نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد با سپردن تعمیر کاتالیزور یا تعویض کاتالیزور و… به گروه کاتالیست وان بهترین خدمات را با ارزان ترین قیمت ممکن دریافت نمائید.