عواملی که باعث می‌شود به تعمیر کاتالیست نیاز پیدا کنید!

سلامت کاتالیزور یا کاتالیست همانطور که در مقالات گذشته نیز توضیح داده‌ایم از اهمیت بالایی برخوردار است پس باید توجه بیشتری به علائمی که نشان‌دهنده خرابی کاتالیزور است و نشان می‌دهد خودروی شما به تعمیر کاتالیزور نیاز دارد داشته باشیم.

در این بخش به بررسی تعدادی از مهم ترین عوامل در خراب شدن کاتالیست ها میپردازیم:

  • حرارت و دمای بسیار بالا در بخش زیرین و موتور اتومبیل
  • ایجاد خرابی های مکانیکی و فیزیکی براثر برخورد ماشین با اجسام مختلف
  • سمی شدن مواد خروجی از موتور اتومبیل

با دقت و به سه عامل مهم ذکر شده، به راحتی میتوانید در حفظ کاتالیست خریداری شده اقدام کنید.

مزایای تعمیر کاتالیست

مزایای تعمیر کاتالیستاین پروسه توسط متخصصین سایت ما شامل مزایای بسیاری میباشد که در این بخش لیستی از مهم ترین مزایا در رابطه با این مبحث را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.

  • با خرید کاتالیست از سایت ما، در صورت بروز خرابی های مختلف، از تخفیف ویژِه و گارانتی طولانی مدت در زمینه تعمیر کاتالیست برخوردار میشوید
  • متخصصین ما در تعمیر کاتالیزور مورد نظر از جدید قطعات و بهترین استانداردهای روز دنیا استفاده میکنند
  • تعمیر این دستگاه توسط افراد ما در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد زیرا وقت شما عزیزان برای ما ارزش بسیار بالایی دارد
  • در صورت خرابی کاتالیست خریداری شده امکان تعویض آن بدون پرداخت هزینه اضافه وجود خواهد داشت.

کاتالیست وان بهترین تعمیرگاه کاتالیست در ایران

کاتالیست وان بهترین تعمیرگاه کاتالیست در ایرانامکان حضور مشتریان در تعمیرگاه جهت نظارت بر عوامل اجرا شده در تعمیر قطعه

تعمیرگاه اختصصای شامل مزایای دیگیری از جمله سرویس تعمیر انواع کاتالیزورها میباشد و شما مشتریان گرامی می‌توانید با سرویس کاتالیست خودرو خود از تعویض ان جلو گیری کرده و با کمترین هزینه مشکل ماشین خود را حل کنید.
هدف ما بدست اوردن رضایت و اعتماد شما کابران عزیز می‌باشد.

برای مطالعه بیشتر: کاتالیزور لیفان

عمر مفید کاتالیست

کاتالیست‌ها یا کاتالیزورها یک طول عمر مفید دارند نظیر تمام قطعات دیگر خودرو، عواملی که باعث خرابی کاتالیزور می‌شوند نیز عواملی هستند مانند، کیپ شدن لانه زنبوری‌های مونولیت،ضعیف شدن کاتالیزور نسبت به گازهای خروجی، وارد شد ضربه به کاتالیست بر اثر تصادف، آسیب رساندن آب یا روغن به کاتالیست بر اثر خراب شدن بقیه‌ی قطعات موتور و یا وارد شدن سوخت به داخل کاتالیست بر اثر کار کردن موتور همانطور که گفتیم این‌ها عواملی هستند که می‌تواند باعث خرابی کاتالیزورها شود.

بهتر است بدانید که : در خودروهایی کره‌ای هستند کار کردکاتالیزورها تا 16000 کیلومتر می‌باشد، اما در خودروهای ژاپنی تا 4000 کیلومتر نیز می‌رسد، در بیشتر موارد که این قطعه خراب می‌شود سنسورهای اکسیژن خرابی را تشخیص خواهد داد، به خصوص در خودروهای 8 و 6 سیلندر که خطای Bandnk1 را می‌دهند با اعلام دقیق خطا تعمیرکار از تعویض کاتالیست 2 نیز خوداری می‌کند.

مبدل کاتالیزور یا کاتالیست
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

با دیدن علائم خرابی کاتالیزورها مانند افت شتاب خودرو، بالا رفتن مصرف سوخت خودروی شما به یک‌باره، بد استارت خوردن ماشین، ریپ زدن ماشین در سرعت پائین و.. نشان‌دهنده این است که این قطعه یا نیاز به تعمیر کاتالیزور دارد و یا باید تعویض شود که تعئین این با تعمیرکار متخصص است البته اکثر تعمیرکاران خودرو این قطعه را با نمونه اورجینال آن تعویض می‌کنند، در غیر این‌صورت آن را تخلیه می‌نمایند.

توجه داشته باشید که با تخلیه و یا حذف کاتالیست باعث خواهید شد تا چراغ چک خودور روشن شود و یا ارور و خطاهایی از این قبیل دریافت نمائید.

وجود این قطعه برای خودرو اهمیت زیادی دارد چرا که هر دو کاتالیز که در مسیر خروجی اگزوز موتور می‌باشند به یک اندازه خراب می‌شوند و خطای Po420 خطای قالب است یعنی در هنگام خرابی کاتالیست‌های یک خودرو ابتدا کامپیوتر خطای غالب را اعلام می‌کنند که باید هر دو کاتالیزور را تعویض نمود.

اهمیت تعمیر کاتالیست :

مطمینا، اگر کاتالیزورها وجود نداشتند، شهرها بسیار دودآلودتر از آنچه می باشند می‌گشتند و مه دود همانگونه که می دانید برای

محیط‌ زیست ما و حتی سلامت خود اشخاص بسیار مضرتر می گشتند.

به این خاطر که کاتالیزورها نقش حائز اهمیتی را در خودرو ایفا می کنند برای کم شدن آلودگی هوا  حتما می‌توان آن‌ها را مفید دانست، البته مخالفان خود را نیز دارد.

بعضی نهادهای مربوط به محیط زیست، مانند هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوا، ادعا کرده اند که به خاطر میزان اکسید نیتروژنی که تولید می کنند، پیش از آنکه مفید باشند، به محیط زیست آسیب طولانی مدت وارد خواهند کرد.

با این وجود، مبدل‌های کاتالیزوری جدیدتر اکسید نیتروژن خیلی کمتری نسبت به مبدل‌های قدیمی‌تر تولید خواهند کرد و تأثیری که بر کم کردن انتشار

هیدروکربن‌ها، مونوکسید کربن و اکسیدهای نیتروژن نیز دارند، توجه نمائید که اگر مبدل‌های کاتالیزوری آلودگی هوا را از بین نمی‌برند، قادر هستند تا در کم شدن آنی و موضعی آلودگی هوا، از جمله آلودگی جاده‌ها مؤثر باشند.

کاتالیست ها همچنین وقتی که گرم می باشند بهترین عملکرد را خواهند داشت، که حدود 10 تا 15 دقیقه رانندگی یا بی‌حرکتی طول می کشد. این بدان

معنی است که امکان دارد خودروی شما در چند دقیقه اول سفر همچنان آلاینده های خود را کم می نماید.

سخن آخر : گروه تخصصی کاتالیست وان به شما رانندگان عزیز پیشنهاد می‌نماید تا هیچ وقت به صورت خودسرانه اقدام به تعمیر کاتالیزور خودروی خود و یا تعویض آن نفرمائید و حتما پیش از ان با تعمیرکار متخصص مشورت کنید.