درباره شستشوی کاتالیزور بهت است بدانید!

درباره شستشوی کاتالیزور بهت است بدانید!

شستشوی کاتالیزور، ایا همچین اقدامی برای قطعه ی مهمی مانند کاتالیست که یکی از اصلی ترین قسمت های خودرو محسوب میشود، ممکن است؟ در پاسخ باید بگوییم که بله، متخصصین مجموعه ما با استفاده از مایع مخصوصی که برای از بین بردن ضایعات و الودگی های که درون کاتالیزور به کار میروند، این این کار را برای شما انجام میدهند

لازک به ذکر است که پروسه شستشوی کاتالیزور دارای یکسری قوائد و توضیحات پایه میباشد که در این بخش به بررسی این اطلاعات از پیش تایین شده میپردازیم

برای تعمیر کاتالیزور یا شستشوی آن به مجموعه کاتالیست وان مراجعه نمائید تا بهترین خدمات را با کم ترین هزینه دریافت نمائید.

با توجه به قیمت سنگین خودرو ها و دستگاه مبدل کاتالیست اکثر صاحبان خودرو خودرو به دنبال روشی ارزان تر و به صرفه تر هستند تا رفع مشکلا بخش لوله خارجی اگزوز، گاز های مضر نیز افزایش نیابد تا به راحتی مراحل تست معاینه فنی خودرو را پشت سر بگذارند.

شستشوی کاتالیزور یکی از بهترین روش ها و اصول اولیه برای حفظ ایمنی خودرو و حفظ ایمنی لازم در کاتالیزور خودرو میباشد، اما برای بسیاری از شما این سوال پیش می آید که چگونه شست و شوی کاتالیزور انجام میشود؟

سریع ترین و ساده ترین روش برای شست و شوی کاتالیزور مورد نظر خود، خرید و استفاده از محلول شستشوی کاتالیست و سنسور اکسیژن است که به راحتی میتوانید این محصول را از سایت ما خریداری نمایید و آن را به باک مخزنی که سوخت در آن ذخیره میشود نصب کنید. سپس این محلول با استفاده از سنسور اکسیژن موجود در کاتالیزور خودرو عمل تصویه و پاکسازی قطعه مورد نظر را آغاز میکند.

 

نکات مهم در رابطه با محلول شستشوی کاتالیز

نکات مهم در رابطه با محلول شستشوی کاتالیز

محلول شستشوی کاتالیزور دارای ترکیبات و فرمول پیچیده ایی میباشد تا به هنگام پاکسازی این قطعه دیگر بخش های خودرو دچار خرابی و خسارت نشوند .

تعداد بسیار کمی از شرکت های اروپایی توانایی تولید و فرمولاسیون چنین محلولی را دارند خودروسازهای بزرگ اروپایی تاییدیه های لازم برای فروش مکمل های روغن، سوخت، اکتان بوستر و انواع مکمل روغن را دارد،همچنین از استاندارد TUV اتحادیه اروپا  نیز پیروی می کند.

اکیدا توصیه می گردد به هیچ عنوان از محصولاتی که استاندارد های لازم را ندارند و تولید کننده آن ها نامشخص یا در ایران نمایندگی و مرجع مشخصی ندارند برای شستشوی کاتالیزور استفاده نکنید.

زیرا در بسیار از موارد خسارت های سنگینی به مالکان خودرو وارد نموده اند.همچین به هیچ عنوان شست و شوی کاتالیزور با اسید،جوهر نمک و .. پیشنهاد نمی شود چون باعث از بین رفتن فلزات فعال داخلی مبدل کاتالیست میشود.

چرا شستشوی کاتالیزور نیاز است؟

کاتالیزورها در اکثر مواقع عمری به اندازه عمر مفید خودرو خواهند داشت. البته در بعضی مواقع بر اثر عوامل مختلفی، دچار گرفتگی خواهند شد و کارایی خود را از دست خواهند داد. در چنین شرایطی باید منتظر عوامل زیر باشید:

  • کنترل ناکارآمد گازهای خروجی از اگزوز خودرو
  • انتشار گازهای سمی و خطرناک در محیط زیست
  • کاهش عملکرد موتور خودرو
  • آسیب به سایر عملکردهای خودرو
تعمیر کاتالیست اگزوز
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

چه روش‌هایی برای تمیز کردن و شستشوی کاتالیزور مناسب نخواهد بود؟

حتما مطالب زیادی در اینترنت با عنوان بهترین روش شستشوی کاتالیزور خواهید دید، اما توجه داشته باشید که تمامی این اطلاعات دقیق و درست نمی باشد و امکان دارد به کاتالیزور و دیگر قطعات خودرو آسیب برسانند. توصیه گروه تخصصی کاتالیست وان به شما عزیزان این است که از روش‌های زیر برای تمیز کردن و شستشوی کاتالیزور خودرو اجتناب کنید.

  1. ریختن تینر در مخزن بنزین :امکان دارد مطالبی با عنوان بهترین روش شستشوی کاتالیزور و رفع گرفتگی آن از طریق ریختن تینر در مخزن سوخت به چشمتان خورده باشد. حلال‌ها در صنعت خودرو استفاده خواهند شد، اما این روش اصلا عاقلانه نیست که از محصولات غیراختصاصی و محصولاتی که برای خودروها ساخته نشده‌اند، در وسیله نقلیه خود استفاده نمائید.ایده پشت این ترفند این است که حلال‌های موجود در تینر باعث از بین‌رفتن مسدود‌کننده‌های شبکه لانه زنبوری کاتالیزور خواهند شد. اما مشکل اینجاست که این محصولات برای گردش در داخل سیستم سوخت خودرو مناسب نخواهند بود.
  2. شستشوی کاتالیزور با اسید:                                                                                                                                                   بعضی از افراد تازه کار پیشنهاد خواهند کرد که از بهترین روش شستشوی کاتالیزور، شستشو با اسید می باشد. اسیدی مانند جوهر نمک یا اسید سیتریک، امکان دارد به اندازه کافی قوی باشد که رسوبات داخل شبکه لانه زنبوری کاتالیزور را از بین ببرد، اما به‌ قطعا آسیب‌هایی به این قطعه حساس وارد خواهد شد که جبران‌ناپذیر می باشد. شستشوی کاتالیزور با اسیدسیتریک یا جوهرنمک، قادر خواهد بود تا باعث خوردگی قسمت‌های مختلف آن بشود و عملکرد کاتالیزور را بیش از قبل مختل نماید و آن را از کار بیندازد.
  3. باز کردن کاتالیزور

بدنه کاتالیزور خودرو یا به‌صورت پیچ و مهره می باشد یا روی آن جوش داده شده خواهد شد. اگر مهارت کافی و ابزار مناسب در اختیار خواهید داشت، و قادر خواهید بود پیچ‌ها را باز نمائید. اما بریدن بدنه کاتالیزور کار عاقلانه‌ای اصلا نخواهد بود و امکان دارد منجر به آسیب‌دیدن اجزای داخلی کاتالیزورها شود، به‌خصوص شبکه لانه زنبوری خواهد شد. بهترین روش این است که به یک مرکز معتبر تعمیر کاتالیزور خودرو مراجعه کنید، تا افراد متخصص، این کار را برای شما انجام دهند.