چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟
برای رانندگان حرفه ای و علاقه مندان جوان، شتاب خودرو بسیار مهم است، به همین دلیل همواره به دنبال راه هایی برای افزایش شتاب خودروی خود هستند. اما طبق قوانین بین المللی، کارخانه های خودروسازی باید شتاب تولید خود را محدود کرده و از رسیدن خودرو به حداکثر شتاب جلوگیری کنند. البته محدودیت شتاب خودرو دلایلی دارد که شاید مهم باشد.

دلیل اول جلوگیری از تصادفات شدید و نجات جان انسانها است، دلیل دوم مربوط به مصرف سوخت است، بنابراین افزایش شتاب با افزایش مصرف سوخت ارتباط مستقیم دارد، گاهی اوقات رانندگان ممکن است به مرور زمان متوجه کاهش شتاب خودرو خود شوند. . به دلیل وجود اشکال در قسمت های خاصی از خودرو. برای افزایش شتاب خودرو باید عیب آن را پیدا کنید و برای رفع مشکل تدابیری اتخاذ کنید.

در این مقاله که توسط گروه تخصصی کاتالیست وان گردآوری و تقدیم نگاه مهربانتان می گردد در مورد روش های افزایش شتاب خودرو صحبت خواهیم کرد تا بدانید چگونه شتاب خودرو را افزایش دهید، پس اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید شتاب خودروی خود را افزایش دهید با ما همراه باشید.

چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟ و راه های افزایش شتاب خودرو

چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟ و راه های افزایش شتاب خودرو

راه های مختلفی برای افزایش شتاب خودرو وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود. مطالعه این عناصر می تواند برای صاحبان خودرو مفید باشد.

تعویض یا تعمیر کاتالیست خودرو
یکی از دلایل کاهش شتاب خودرو ممکن است وجود مشکل در قسمت کاتالیست باشد، گازهای خروجی موتور از داخل کاتالیزور عبور می کنند تا با گذشت زمان، به دلیل آلودگی به گازهای ایمن تبدیل شوند. ، عمر مفید کاتالیست کاهش می یابد و کم کم این قطعه نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و سپس موتور خودرو نیز دچار اختلال می شود.این اختلال باعث از دست دادن شتاب خودرو می شود و این یکی از دلایل مهم کاهش شتاب است.کاتالیزور خودرو نقش مهمی در شتاب و آلایندگی دارد و پس از مدتی نیاز به نگهداری، تعمیر و یا شستشوی آن دارید.

برای دریافت خدمات حرفه ای مرتبط با کاتالیزور می توانید به گروه تخصصی کاتالیست وان مراجعه نمائید برای دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره های  (مشاوره رایگان)  09128385256 تماس حاصل نمائید.
روغن موتور و فیلتر روغن
وظیفه صاف کردن حرکت پیستون در داخل سیلندر و خنک نگه داشتن موتور بر عهده روغن موتور است. اگر در خودروی خود از روغن موتور بی کیفیت استفاده کنید، حرکت پیستون در داخل سیلندر گرمای زیادی ایجاد می کند و باعث می شود سوخت داخل سیلندر زودتر از شمع ها آتش بگیرد و موتور را روشن کند. اشکال در عملکرد. بنابراین برای افزایش شتاب خودرو باید روغن موتور مرغوب و سازگار با موتور خودروی خود را انتخاب کنید. همچنین زمان تعویض روغن موتور مهم است که اگر در زمان مناسب آن را تعویض نکنید خاصیت خود را از دست داده و دیگر روان کننده نخواهد بود. در نتیجه موتور آسیب می بیند و شتاب خودرو کاهش می یابد بنابراین تعویض به موقع روغن خودرو باعث افزایش شتاب خودرو می شود. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که فیلتر روغن به اندازه روغن موتور مهم است. زیرا در صورت عدم تعویض به موقع می تواند سلامت موتور خودرو را به خطر بیندازد. پیشنهاد می کنیم برای افزایش شتاب خودرو هنگام تعویض روغن موتور، فیلتر را با فیلتر جدید تعویض کنید.

چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟ ( فیلتر هوا را عوض کنید )
یکی از راه های افزایش شتاب خودرو تعویض به موقع فیلتر هوا است. این قطعه که یکی از ساده ترین اجزای هر خودرویی است، نقش مهمی در عملکرد و کارایی خودرو دارد. فیلتر هوا هوای ورودی به موتور خودرو را تصفیه کرده و از ورود هرگونه آلودگی و گرد و غبار به داخل آن جلوگیری می کند. اما این قسمت به مرور زمان کثیف می شود و منافذ آن مسدود می شود. در نتیجه نمی تواند هوا را به خوبی عبور دهد و شتاب خودرو کاهش می یابد. بنابراین هنگام تعویض روغن و فیلتر آن به فیلتر هوا توجه کنید و از تعمیرکار بخواهید که این قسمت را نیز برای شما تعویض کند.

چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟ با تمیز کردن انژکتور شتاب خودرو را افزایش دهید :

ناخالصی های موجود در سوخت به مرور زمان باعث رسوب آلودگی و کثیفی در دهانه انژکتور می شود و مقدار استاندارد سوخت وارد سیلندر نمی شود. به این ترتیب احتراق بد رخ می دهد و سرعت خودرو کاهش می یابد. پس هر از چند گاهی خودرو خود را به تعمیرگاه های معتبر ببرید تا انژکتور را برای شما شستشو و تمیز کنند. این باعث افزایش شتاب خودرو می شود.

تعویض سیم گاز
سوپاپ ورودی هوای موتور توسط یک سیم گاز به پدال گاز متصل می شود. یعنی هرچه بیشتر پای خود را روی پدال گاز فشار دهید، هوای بیشتری وارد سیلندر شده و خودرو شتاب می گیرد. اما اگر سیم گاز شل باشد هوای کافی وارد سیلندر نمی شود زیرا نمی تواند به اندازه کافی دریچه هوا را باز کند. بنابراین کابل گاز خودرو را به صورت دوره ای چک کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید سریع آن را تعمیر کنید.

پمپ بنزین خودرو

وظیفه پمپ بنزین هدایت سوخت از باک خودرو به انژکتور است. اگر این پمپ خوب کار نکند، سوخت کافی به سیلندر نمی رسد. در نتیجه شتاب خودرو به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. برای افزایش شتاب خودرو باید به صورت دوره ای آن را چک کنید و در صورت لزوم تعویض کنید.

وقتی پمپ بنزین فرسوده می شود، خودرو کم می شود. بنابراین، اگر هنگام عبور از جاده های کوهستانی احساس کردید که خودرو کشش کافی برای بالا رفتن از سربالایی را ندارد، به خرابی پمپ بنزین مشکوک شوید.

استفاده از بنزین مرغوب برای خودرو بسیار مهم است و باعث افزایش شتاب خودرو می شود. ما توصیه می کنیم تا حد امکان از بنزین درجه یک برای سوخت خودرو خود استفاده کنید و از یک تقویت کننده اکتان برای افزایش کیفیت سوخت استفاده کنید، زیرا بنزین تولید داخل دارای رتبه اکتان پایینی است. البته مقدار اکتان بوستر اضافه نیز باید محاسبه شود.

در مسیر باک خودرو تا پمپ بنزین صافی تعبیه شده است تا در صورت وجود ناخالصی در سوخت وارد پمپ و موتور خودرو نشود. اما فیلتر بنزین به تدریج کارایی خود را از دست می دهد و منافذ آن بسته می شود، در نتیجه پمپ بنزین نمی تواند به درستی کار کند و سوخت کافی را به انژکتور ارسال می کند. یکی از راه های افزایش شتاب خودرو تعویض به موقع فیلتر بنزین است.

چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟ با تعویض سوپاپ ها و رینگ پیستون شتاب خودوری خود را افزایش دهید !!

در صورت وجود هرگونه خوردگی یا آلودگی روی سوپاپ ها، مقداری از مخلوط هوا و سوخت در مرحله تراکم از بین می رود. زیرا سوپاپ ها نمی توانند دریچه های ورودی و خروجی سیلندر را به خوبی ببندند. نتیجه این عملکرد ناقص کاهش شدت احتراق داخل سیلندر است که باعث کاهش شتاب خودرو می شود. تمیز کردن سوپاپ ها و تعویض آنها می تواند به عنوان یکی از راه های بهبود شتاب خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

کاتالیزور خودرو
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟ با بررسی استپ موتور می توانید شتاب خودروی خود را افزایش دهید

تنظیم هوای ورودی به سیلندرها یکی از وظایف استپر موتور است. اگر این قطعه از کار بیفتد، خودرو به اندازه کافی شتاب نمی گیرد و دچار مشکل می شود. هنگامی که هوای کافی در سیلندر وجود ندارد، احتراق ناقص رخ می دهد. استپر به دلیل اینکه در مسیر هوا و سوخت قرار دارد، خیلی سریع گرفتگی می کند. رسوبات پیشرونده مانع از باز و بسته شدن صحیح شیر گاز می شود. در این مواقع ماشین زیاد گاز می گیرد یا در شرف خروج از شن است. برای رفع چنین مشکلی، استپر باید برداشته و تمیز شود. به این ترتیب شتاب خودرو بهبود می یابد.

لاستیک ماشینت رو عوض کن


سایز لاستیک برای هر خودرویی متفاوت است و در صورت عدم استفاده صحیح از لاستیک می تواند تاثیر مستقیمی در کاهش شتاب خودرو داشته باشد. اگر لاستیک پهن باشد، هنگام حرکت اصطکاک بیشتری با زمین دارد و باعث کاهش شتاب آن می شود. پس اگر بپرسید چگونه شتاب خودرو را افزایش دهید، پاسخ ما این است که همیشه از لاستیک های استاندارد و سایز متناسب با خودروی خود استفاده کنید. علاوه بر این بالانس تایر و تنظیم فرمان تاثیر زیادی در افزایش شتاب خودرو دارد.

میزان اصطکاک و چسبندگی لاستیک خودرو در شتاب گیری آن موثر است. اصطکاک کمتر باعث افزایش شتاب می شود. لاستیک های فرسوده آج کمتری دارند، بنابراین اصطکاک بیشتری دارند و شتاب را کاهش می دهند. به همین دلیل برای افزایش شتاب خودرو باید لاستیک های فرسوده به سرعت تعویض شوند.

چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟ با کاهش وزن خودرو شتاب خودرو را بالا ببرید

هر چه وزن خودرو کمتر باشد شتاب خودرو بیشتر می شود. بنابراین برای افزایش شتاب خودرو می توانید وزن آن را تا حد امکان کاهش دهید. برخی از اقداماتی که می توان برای سبک کردن خودرو انجام داد عبارتند از: تعویض میل لنگ و تعویض ترمز خودرو با ترمزهای چرخشی. البته استایل خودرو باید توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام شود تا مشکلی پیش نیاید.

با تعویض چرخ دنده ها شتاب خودروی شما بالا می رود!!

دنده های مختلفی در موتور خودرو استفاده می شود. برخی از آنها دارای دنده های کوچک و برخی دارای دنده های بزرگ هستند. در مقایسه با خودروهایی که از دنده های بزرگ استفاده می کنند، سوخت کمتری مصرف می کنند و شتاب کمتر و سرعت بیشتری دارند. از طرفی خودروهایی که از دنده کم استفاده می کنند سوخت زیادی مصرف می کنند اما شتاب آنها بیشتر است. پس اگر به دنبال افزایش شتاب خودرو خود هستید، می توانید دنده های پایین را با دنده های بالای خودرو تعویض کنید تا شتاب آن افزایش یابد. البته برای سوخت باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

ریمپ ایسیو

یکی از اقدامات تخصصی انجام شده برای افزایش شتاب خودرو، رمپ isio است. در خودروهای امروزی ایزو نقش مهمی در عملکرد قسمت های مختلف خودرو دارد. با برنامه نویسی انجام شده در ISIO، خودروها با یک سری محدودیت ها از جمله محدودیت شتاب مواجه هستند. بنابراین یکی از راهکارهایی که برای افزایش شتاب خودرو استفاده می شود، تغییر تنظیمات برنامه های نصب شده بر روی ISO و رفع محدودیت های آن است. اما این کار نیاز به مهارت و تخصص دارد و توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود. افرادی که در زمینه رمپس فعالیت می کنند تجربه زیادی دارند و آموزش های زیادی را گذرانده اند. بنابراین افزایش شتاب خودرو در رمپ کار بسیار مشکلی است و نباید توسط افراد مبتدی انجام شود.

تنظیم کنترل کننده دریچه گاز خودروت را تنظیم کن و دیگه نگو چه طوری شتاب خودروم را بالا ببرم ؟

چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟ یکی از اقداماتی که با هدف افزایش شتاب خودرو از طریق تغییرات در برنامه های ISO انجام می شود، تنظیم کنترل کننده دریچه گاز است. در خودروهای امروزی، گاز برقی جایگزین پدال گاز مکانیکی شده است. بنابراین میزان فشار روی پدال گاز رابطه خطی با باز شدن دریچه گاز ندارد و طبق یک سری محاسبات انجام می شود. البته استفاده از پدال گاز برقی باعث کاهش آلایندگی خودرو شد اما شتاب آن را کاهش داد. کارشناسان Ramp Esio با استفاده از نرم افزار Ramp مخصوص پارامترهای شیر گاز را به گونه ای تغییر می دهند که رابطه شیر گاز و فشار پدال گاز به حالت خطی نزدیک باشد و در عین حال پارامترهای آن نباشد. انحراف از حالت استاندارد

چیپ افزایش شتاب خودرو چیست ؟ و آیا باعث بالا رفتن شتاب خودرو می گردد ؟

این تراشه به پورت عیب یاب خودرو متصل شده و در نتیجه عملکرد و شتاب خودرو را بهبود می بخشد. این تراشه با ISO ارتباط برقرار می کند و وضعیت موتور و موقعیت سنسورهای مختلف آن را بررسی می کند. سپس با تجزیه و تحلیل، تغییرات جداول فشار و نسبت سوخت به هوا و همچنین شدت پاشش سوخت را اعمال می کند تا شتاب خودرو را بهبود بخشد و از افزایش مصرف سوخت جلوگیری کند. (چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟)

چگونه شتاب خودرو را افزایش دهیم؟ باید وضعیت آیرودینامیکی خودرو را بهینه کنید

طراحی بدنه خودرو نقش مهمی در شتاب گیری آن دارد. هرچه این طراحی آیرودینامیک‌تر باشد، خودرو سریع‌تر شتاب می‌گیرد. به همین دلیل است که طراحی بدنه خودروهای اسپرت با سایر خودروها متفاوت است. این طراحی باعث افزایش سرعت و شتاب خودرو و زیباتر شدن خودرو می شود. طراحی آیرودینامیک خودروها به قدری مهم است که به عنوان بخشی از یک دوره کالج به دانشجویان علاقه مند ارائه می شود.

البته تعویض قسمت های مختلف بدن برای همه امکان پذیر نیست و هزینه بالایی دارد. اما افزایش شتاب و افزایش سرعت خودرو با برداشتن برخی از قطعات مانند بند بار از خودرو امکان پذیر است. علاوه بر این کاهش ارتفاع در افزایش شتاب خودرو تاثیر بسزایی دارد. زیرا این امر باعث می شود هوای کمتری از زیر خودرو عبور کند و سرعت آن افزایش یابد. این امر در کاهش مصرف سوخت نیز موثر است.

آخرین کلمه
در این مقاله سعی کرده ایم شما را با روش هایی برای افزایش شتاب خودرو آشنا کنیم. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. اما برخی از آنها هزینه بالایی را به مالک خودرو تحمیل می کنند، بنابراین تعیین هدف افزایش شتاب خودرو بسیار مهم است.

اگر به طور معمول از ماشین خود استفاده می کنید، فقط چند مورد از موارد بالا را اعمال کنید. اما اگر قصد شرکت در مسابقات اتومبیل رانی را دارید، باید خود را برای پرداخت هزینه های سنگین آماده کنید.

تعمیر کاتالیست اگزوز