بهبود عملکرد خودرو با پاکسازی موتور و کاتالیست :

در تعمیر و نگهداری خودرو، قطعات و مراحل مختلفی وجود دارد که توجه به هر یک از آنها می تواند باعث افزایش عمر مفید قطعات و قطعات فنی خودرو شده و به بهبود عملکرد و کارایی آن کمک کند. اما یکی از قطعاتی که اغلب کمتر مورد توجه قرار می گیرد، فضای داخلی موتور و قسمت های داخلی محفظه احتراق آن است. موتورهای احتراق داخلی پس از فرآیند انفجار و احتراق سوخت در محفظه سیلندر، مقدار زیادی دود و زباله را از طریق خروجی اگزوز آزاد می کنند. اما برخی از این باقیمانده ها به صورت دوده و رسوب در دیواره سیلندرها، سوپاپ ها، شمع ها و سایر اجزای داخلی موتور رسوب می کنند و پس از مدتی باعث کاهش کارایی و کارایی موتور می شوند. بنابراین توجه به این موارد در هنگام تعمیر و نگهداری خودرو بسیار مهم است. برای مثال کربن زدایی موتور روشی است که می تواند عمر مفید خودروی شما را افزایش دهد.

تمامی خدمات مربوط به خودروهای تویوتا و لکسوس را طبق استانداردهای شرکت مادر توسط تکنسین های مجرب و آموزش دیده ارائه می دهند. یکی از خدمات ارائه شده در این پکیج خدمات کربن زدایی، پاکسازی اجزا و قطعات موتور و همچنین احیا منبع کاتالیست خودرو می باشد.

بهبود عملکرد خودرو با پاکسازی موتور و کاتالیست یا کربن زدایی و تمیز کردن موتورها کلید عملکرد بهتر خودرو

در دنیای امروز عوامل متعددی از جمله کیفیت سوخت، شرایط ناهماهنگ ترافیک، نصب تجهیزات ضد آلودگی در خودروها و سرعت پایین رانندگی به دلیل ترافیک، منجر به تجمع ذرات کربن و دود در محفظه داخلی موتور می شود. فرآیند کربن زدایی به عنوان یک راه حل موثر و کارآمد برای پاکسازی این ذرات کربن از داخل موتور، سیستم اگزوز و منبع کاتالیزور خودرو شناخته می شود.

بهبود عملکرد خودرو با پاکسازی موتور و کاتالیست و اهمیت کربن زدایی موتورهای خودرو

تمیز کردن کربن از موتور خودرو یک ضرورت بسیار مهم است. زیرا رسوب ذرات کربن در داخل موتور می تواند عواقب جدی بر عملکرد خودرو داشته باشد. این رسوبات کربن در نهایت ایجاد شده و در سراسر اجزا و قطعات موتور به گردش در می آیند و منجر به مشکلات زیادی می شوند.

یکی از مشکلات عمده تشکیل دوده در سر شمع خودرو است. این دوده باعث ایجاد مشکلات اشتعال می شود و منجر به احتراق ناقص سوخت می شود که منجر به افزایش مصرف سوخت، افزایش دود داخل محفظه احتراق و انتشار گازهای آلاینده برای خودرو می شود. علاوه بر این، تشکیل دوده در اطراف سنسور اکسیژن و دریچه گاز نیز باعث ارسال اطلاعات نادرست به رایانه مرکزی خودرو برای تنظیم مخلوط صحیح سوخت و هوا می شود.بنابراین، تمیز کردن کربن از موتور خودرو مهم است و می تواند به بهبود عملکرد، کاهش مصرف سوخت و کاهش انتشار آلاینده ها کمک کند.

بررسی مهم ترین ویژگی ها و ایرادات پژو 206
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

منبع کاتالیزور را احیا کنید و دوام و کارایی خودرو را افزایش دهید

منبع کاتالیزور را احیا کنید و دوام و کارایی خودرو را افزایش دهید( بهبود عملکرد خودرو با پاکسازی موتور و کاتالیست ) این روش منبع کاتالیست را به طور موثر و ارزان تمیز می کند و آن را به حالت کار قبلی خود باز می گرداند. به عبارت دیگر روش کربن زدایی در حال حاضر روشی کارآمد و مقرون به صرفه محسوب می شود و جایگزین مناسبی برای روش های گران قیمت تعویض و شستشوی منبع کاتالیست شده است. این نوع تمیز کردن و کربن زدایی را می توان بر اساس عملکرد موتور خودرو تعیین کرد. بنابراین پیشنهاد می شود این فرآیند به صورت دوره ای برای بهبود عملکرد کاتالیست انجام شود.

مزایای تمیز کردن کربن در موتور خودرو

تمیز کردن کربن با جلوگیری از آسیب به قطعات حساس مانند شیرهای EGR، توربوشارژرها، پیستون ها و سوپاپ ها، هزینه های نگهداری خودرو را کاهش می دهد.
فناوری پیشرفته تمیز کردن کربن قادر است 75 درصد ذرات کربن و دود را از موتور حذف کند و در نتیجه قدرت و شتاب خودرو افزایش قابل توجهی داشته باشد.
در فرآیند تمیز کردن کربن و احیای کاتالیزور خودرو، گازهای آلاینده اکسید نیتروژن (NOx)، مونوکسید کربن (CO)، هیدروکربن‌ها (HC) و دوده کاهش یافته و عمر مفید کاتالیزور افزایش می‌یابد.
تمیز کردن سنسور اکسیژن و تنظیم مقدار هوا با سوخت منجر به کاهش مصرف سوخت می شود که یکی از دلایل مهم کربن زدایی موتور است.
هزینه و زمان مرتبط با فرآیند بازسازی کاتالیزور و تمیز کردن موتور در مقایسه با تعویض قطعات بسیار مقرون به صرفه و مقرون به صرفه است.
نتایجی که اظهار شده

بر اساس تحقیقات انجام شده، در شهرهایی با ترافیک بالا و سوخت بی کیفیت، خدمات نظافت موتور و منابع کاتالیزور خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. تجمع رسوبات کربن و دوده در داخل محفظه موتور می تواند به طور قابل توجهی بر عملکرد خودرو تأثیر بگذارد. به این دلایل توصیه می شود خودرو را هر 10000 کیلومتر یا دو بار در سال کربن زدایی کنید.

یادت نره بخونی : سر اگزوز استیل اسپرت یک تغییر هیجان‌انگیز