تعمیر کاتالیزور لیفان

کاتالیزور یکی از قطعات مصرفی خودرو می باشد که نقش مهمی در آلایندگی و مصرف میزان سوخت دارد و اگر این قطعه خراب شود یا به مشکل بر بخورد، مشکلاتی برای خودرو پیش می آید. خودروهای چینی در ایران مانند لیفان چندین سال است که مورد استفاده مصرف کنندگان می باشد و هنوز در بازار خودرو، خودروهای چینی معامله می شود.

وجود کاتالیزور بر روی تمامی خودروها به منظور کاهش آلایندگی الزامی می باشد و برخی از رانندگان به منظور شتاب بیشتره خودرو این قطعه را از خودرو جدا می کنند. این کار شاید باعث شتاب بیشتر خودرو شود ولی قطعا باعث بروز مشکلات بسیاری برای خودرو خواهد شد.

سوخت حاصل از احتراق موتور از اگزوز خارج می شود و کاتالیزور در مسیر این گازهای سمی قرار می گیرد تا آلایندگی ها به حداقل برسد. این گازهای سمی که شامل مونوکسید کربن، اکسید گوگرد، اکسیدهای نیتروژن، دی اکسید کربن و اکسیژن می باشد، برای محیط زیست بسیار خطرناک است و اگر این گازها در هوا پخش شوند، سلامت انسان به خطر میافتد.

فروش و تعمیر کاتالیزور لیفان

خودروهای قدیمی تر که کارکرد بیشتری نسبت به خودروهای جدیدتر دارند باید هر ساله کاتالیزور خود رو به یک مرکز تخصصی نشان دهند تا از سلامت آن مطلع شوند. اگر کاتالیزور خراب شده باشد در تست سلامت آلایندگی رد خواهد شد و در صورتی که قابل تعمیر نباشد باید یک کاتالیزور جدید و نو جایگزین آن نمایید.

مجموعه کاتالیست وان با سال ها تجربه در زمینه فروش و تعمیر کاتالیزور لیفان و دیگر خودروها فعالیت می کند و جهت تعمیر و تعویض کاتالیزور خودرو خود می توانید به این مجموعه مراجعه نمایید. عمر کاتالیزورها بستگی به مصرف آن ها دارد ولی هر سال باید مورد بررسی قرار گیرند و به طور معمول طول عمر هر کاتالیست حدود 3 الی 4 سال می باشد و پس از این زمان باید تعویض شود.