آیا کاتالیست شستشو می شود ؟ قیمت بالای خرید کاتالیست امروزه باعث شده بسیاری از افراد نتوانند کاتالیست جدید خریداری کنند و یا به دلیل استفاده از کاتالیست های مرغوب توسط تولیدکنندگان داخلی، خطای کاتالیست بسیار زودتر از حد انتظار رخ می دهد. برای شستشو و تعمیر کاتالیست و رفع ایرادات آن نیازی به خرید کاتالیست جدید ندارید.

به گفته کارشناسان خودرو، کاتالیست خودرو دارای طول عمر 80000 کیلومتر است. یعنی زمانی که خودرو این مسافت را طی کرده است به فکر تعویض آن باشید و یا پس از طی این مسافت به نگهداری کاتالیزور خودرو بپردازید.

8 نکته در مورد اما و اگرهای اسقاط ماشین
خودروهای فرسوده عامل اصلی آلودگی هوای پایتخت هستند
اما در مناطقی که آلودگی هوا زیاد است یا کیفیت سوخت خوب است، لازم است کاتالیزور برای مدت زمان کوتاه تری نگهداری شود. تعمیر کاتالیزور خودرو به مهارت و تجربه نیاز دارد و هر تعمیرکار خودرو نمی تواند از عهده آن برآید.

کاتالیست وان به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز خدمات و تعمیرات کاتالیست آماده نگهداری و تعمیر کاتالیست انواع خودروهای سواری به بهترین شکل ممکن می باشد تا این قطعه از روز اول حداکثر اثر خود را به دست آورد. برای اطلاع از خدمات ویژه این مرکز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چگونه کاتالیزور خودرو را تعمیر کنیم؟ و آیا کاتالیست شستشو می شود ؟

قبل از پرداختن به موضوع تعمیر کاتالیست، ابتدا خلاصه ای از این مقاله را ارائه می کنیم. Catalyst یک کلمه فرانسوی است که معادل کاتالیست در زبان انگلیسی است، بنابراین این دو کلمه تفاوتی با یکدیگر ندارند. در شیمی، کاتالیزور ماده ای است که بدون تغییر شیمیایی، اگر به مخلوط واکنش اضافه شود، می تواند سرعت تعادل ماده را افزایش دهد. مبدل کاتالیزوری خودرو نیز همین کار را می کند.

به بیان ساده، این قطعه وظیفه کاهش دمای گازهای خطرناک و داغ خروجی از موتور را بر عهده دارد و از طریق یک واکنش شیمیایی، آنها را به گازهای کم خطر یا کم خطر تبدیل می کند.

گازهای خطرناکی که از موتور خودرو خارج می شوند شامل هیدروکربن ها، مونوکسید کربن و اکسید نیتروژن هستند که به بخار آب، دی اکسید کربن و نیتروژن تبدیل می شوند. می بینید که این قطعه نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست دارد و مراقبت و نگهداری از آن باید جدی گرفته شود.

به گفته کارشناسان خودرو، طول عمر این کاتالیست 80 هزار کیلومتر است. به عبارت دیگر زمانی که خودرو این مسافت را طی کرده است باید به فکر تعویض آن باشید و یا پس از طی این مسافت به نگهداری کاتالیزور خودرو رسیدگی کنید.

اما در مناطقی که آلودگی هوا زیاد است یا کیفیت سوخت خوب است، لازم است کاتالیزور برای مدت زمان کوتاه تری نگهداری شود.

آیا امکان تعمیر کاتالیست خودرو وجود دارد؟ ( آیا کاتالیست شستشو می شود )

در عصر جدید که شهرها مملو از خودرو هستند، این کاتالیزورها هستند که از آلودگی بیش از حد هوا جلوگیری می کنند و سوخت های فسیلی را حذف می کنند. اما آنچه در این بین باید به آن توجه کنید این است که کاتالیست ها بسیار حساس بوده و در اثر گذشت زمان و آلودگی و شوک فیزیکی آسیب دیده و باید تعمیر شوند.

زمانی که موتور خودرو دچار مشکل می شود و فرآیند احتراق به خوبی پیش نمی رود، سوخت خام از آن خارج شده و به سمت آن می رود. احتراق این سوخت در دهانه کاتالیست باعث آسیب به این قسمت حساس می شود.

در این مواقع باید سریعا کاتالیست خودرو را تعمیر یا تعویض کنید. از طرفی موتوری که مشکل دارد گازهای آلاینده بیشتری تولید می کند و این مشکل باعث می شود این قطعه برای تصفیه این گازها تحت فشار قرار گیرد و با گذشت زمان کارایی خود را از دست بدهد. بنابراین کاتالیست مراقبت از خودرو می تواند نقش تعیین کننده ای در افزایش طول عمر قطعه در بازه های زمانی معین ایفا کند.

همانطور که گفتیم کاتالیزور به ضربه های فیزیکی خارجی بسیار حساس است و کوچکترین ضربه می تواند به شبکه اسفنج های تشکیل دهنده آن آسیب برساند و به راحتی آن را خرد کند.

اگر شدت ضربه کم باشد تعمیر کاتالیست خودرو موثر خواهد بود اما در صورت ضربه شدید فیزیکی باید به فکر خرید کاتالیست جدید و تعویض آن با قطعه آسیب دیده باشید.

آیا کاتالیست شستشو می شود و علائم خرابی کاتالیزور خودرو چیست؟

اگر این قطعه شکسته شود علائم مختلفی از خود نشان می دهد، یکی از علائم رایج خرابی کاتالیست مصرف سوخت بالا است.

اگر فیلترهای کاتالیزوری کار خود را به خوبی انجام نمی دهند، این قسمت به جای تصفیه گازهای خروجی موتور، به عنوان یک مانع عمل می کند و از حرکت این گازها به سمت خروجی اگزوز جلوگیری می کند، این مشکل باعث افزایش فشار بین موتور و قطعه می شود. اراده و از آنجایی که سیستم قدرت بیشتری برای تخلیه گازهای خروجی از موتور تولید می کند، این تغییر منجر به افزایش مصرف سوخت و آسیب به سایر اجزای خودرو می شود. در چنین شرایطی باید فورا کاتالیست را تعمیر کنید.

یکی دیگر از علائم خرابی کاتالیزور، استارت ضعیف خودرو و شتاب آهسته است. اگر این قطعه معیوب باشد، اگزوز قادر به هدایت گازهای خروجی موتور نیست و کاتالیزور قادر به تصفیه آنها نیست. در نتیجه ممکن است بوی بدی از اگزوز خارج شود و دود سیاه غلیظ به دلیل احتراق ناقص و عدم تمیز کردن گازهای خروجی موتور ممکن است از طریق درگاه اگزوز خارج شود. این ممکن است کار کند و این مشکل را برطرف کند. به صورت کامل.

تیم تخصصی ما به عنوان بزرگترین و مجهزترین مرکز خدمات و تعمیرات کاتالیست خودرو می تواند کاتالیست آسیب دیده و معیوب خودروی شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر کند تا کارایی آن به بالاترین حد خود برسد.

آیا کاتالیست شستشو می شود و نقش ایسیو در عملکرد کاتالیست چیست؟

در خودروهای پیشرفته امروزی در صورت بروز مشکل در کاتالیست، ISU یا کامپیوتر مرکزی خودرو به سرعت متوجه آن می شود و چراغ چک روشن می شود تا صاحب خودرو بتواند کاتالیست را تعمیر کند.

با توجه به حساسیت و اهمیت کاتالیزور، عملکرد آن همواره توسط ISIO تایید می شود تا در صورت کوچکترین تغییر در عملکرد آن، راننده در سریع ترین زمان ممکن مطلع شود.

به یاد داشته باشید، هنگامی که به یک مرکز تعمیر و خدمات خودرو کاتالیست مراجعه می کنید، از مرکز خدمات بخواهید که کل سیستم اگزوز را آزمایش کند و مطمئن شوید که سایر قطعات به درستی کار می کنند. ما در مرکز خدمات خود تمامی قطعات اگزوز را با جدیدترین دستگاه های روز دنیا بررسی می کنیم تا در صورت بروز مشکل در سایر قسمت ها سریعا آن را برطرف کنیم.

باید بدانید که این قطعه عنصر اصلی کنترل آلایندگی خودرو است، بنابراین نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی دارد.

اگر احساس کردید در عملکرد آن ایرادی وجود دارد، بهتر است سریعا خودرو را به مرکز تعمیرات مبدل کاتالیزوری ببرید تا در مراحل اولیه مشکل شناسایی و برطرف شود و نیازی به تعویض آن نباشد. سایر علائم خرابی کاتالیست عبارتند از:

این خودرو در معاینه فنی و تست آلایندگی رد شد. (در این شرایط مقدار مونوکسید کربن و هیدروکربن ها بیشتر از حد مجاز است)

هنگام روشن بودن موتور و خاموش بودن خودرو، ویبره می کند.

دمای اتاق کمتر از حد معمول است. از آنجایی که محل نصب آن بلافاصله پس از خروج موتور است، گرمای زیادی تولید می کند که معمولا بین 700 تا 800 درجه سانتیگراد است. البته دمای آن باید در مرکز تعمیرات کاتالیست با استفاده از دستگاه های مخصوص اندازه گیری شود.

اگر این قسمت را باز کنید، تکان دهید و صدایی مانند شن و ماسه از داخل بشنوید، به احتمال زیاد شبکه داخلی از بین رفته است و معمولاً امکان تعمیر کاتالیست وجود ندارد.

چه عواملی باعث خرابی کاتالیست می شود؟

اگر خودرویی دارید که چند سال از عمر آن می گذرد، علت اصلی خرابی کاتالیست، گرفتگی شبکه اسفنجی آن است. به این ترتیب دود حاصل از احتراق سوخت نمی تواند از کاتالیزور عبور کرده و از اگزوز خارج شود.

این مشکل باعث می شود که هوای کافی در موتور وجود نداشته باشد و موتور دچار افت عملکرد شود. در چنین مواقعی بهترین کار شستشو و تعمیر کاتالیست خودرو است. شستشوی کاتالیست باعث می شود که رسوبات داخل شبکه لانه زنبوری این قسمت کاملا از بین رفته و سوراخ های آن باز شود تا دود خروجی موتور به راحتی از آن عبور کرده و تصفیه شود و در هنگام تعمیر کاتالیست هوای کافی وارد شود. موتور در حال کار است

لازم به ذکر است که حساسیت این قطعه به ترکیبات موجود در گازهای خروجی موتور و تغییرات دما بسیار زیاد است.

به عنوان مثال اگر واشر سر خراب شود، آب و روغن به همراه اگزوز موتور وارد آن شده و باعث آسیب می شود. در صورت مشاهده هرگونه مشکل در واشر سر، علاوه بر تعویض این واشر، بهتر است خودروی خود را برای اطمینان از سلامت آن به مرکز تعمیرات کاتالیست ببرید.

خرید کاتالیزور هیوندای
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

کارشناسان ما می توانند تمامی قطعات آن را در سریع ترین زمان ممکن بررسی کرده و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنند.

یکی از عوامل دیگری که باعث آسیب می شود استفاده از اکتان بوستر یا مکمل های تزریق نمک است که در باک خودرو ریخته می شود. توصیه می کنیم برای افزایش طول عمر این قطعه تا حد امکان از استفاده از این مواد خودداری کنید.

وجود اشکال در سیستم جرقه زنی تاثیر مستقیمی در خرابی این قطعه دارد زیرا در صورت عدم کارکرد صحیح سیستم جرقه زنی، مخلوط سوخت و هوای داخل سیلندر به طور ناقص می سوزد و گازهای آلاینده بیشتری وارد کاتالیزور می شود. و آن را معیوب کند. آنها می چرخند، این گازها حتی می توانند سوختی را حمل کنند که در دهانه کاتالیزور مشتعل شده و به این قسمت حساس آسیب می رساند.

از دیگر عوامل خرابی کاتالیست می توان به آسیب و ضربه به بدنه کاتالیست و همچنین گرم شدن بیش از حد موتور اشاره کرد.

نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که برای هر مشکلی در کاتالیست ابتدا باید منشا مشکل را شناسایی کرد زیرا اگر این کار به خوبی انجام نشود ممکن است فرصت تعمیر کاتالیست از بین برود و صاحب ماشین کاتالیزور داخل ماشین باید تعویض شود. قطعه معیوب را با یک قطعه جدید تعویض کنید.

مراجعه به مراکز معتبر و معتبر تعمیرات کاتالیست بهترین راه برای شناسایی مشکل شماست.

مرکز خدمات ما مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات تشخیصی،

نگهداری و تعمیرات کاتالیست همواره خدمات خود را در سطح مطلوب و با کیفیت بالا به مشتریان ارائه کرده و همواره سعی کرده است که متحمل هزینه های بالایی نشود.

آیا کاتالیست شستشو می شود ؟ و مزیت شستشوی کاتالیست

آیا کاتالیست شستشو می شود ؟ و مزیت شستشوی کاتالیستشستشوی کاتالیست خودرو نقش مهمی در افزایش طول عمر این قطعه دارد اما برای چنین کاری باید یک سری نکات را رعایت کرد تا به نتیجه مطلوب رسید. شستشو و تعمیر کاتالیست یکی از اقداماتی است که برای افزایش طول عمر و افزایش راندمان این مبدل انجام می شود، اما در صورت عدم انجام صحیح، نه تنها تاثیری در بهبود عملکرد آن ندارد، بلکه می تواند مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد. قسمت های دیگر. او نیز تغییر کرده است.

با توجه به قیمت بالای این قطعه، تعویض آن در فواصل زمانی کوتاه برای دارندگان خودرو مضر است، از طرفی برای اخذ گواهی معاینه فنی باید میزان آلایندگی خودرو در محدوده استاندارد باشد، بنابراین شستشوی خودرو کاتالیزور مهم خواهد بود.

این اقدام یکی از مقرون به صرفه ترین و اساسی ترین روش های نگهداری و تعمیر کاتالیست است که رسوبات و آلودگی های شبکه لانه زنبوری را پاکسازی می کند.

مراکز خدمات و تعمیرات کاتالیزور اصل از محلول های مخصوص شستشوی این قطعه استفاده می کنند. این محلول ها که به محلول های شستشوی کاتالیست و سنسور اکسیژن معروف هستند، این قسمت را بدون آسیب رساندن به سایر قسمت های خودرو تمیز می کنند.

برای استفاده از این محلول باید آن را به باک خودرو متصل کنید. پس از این مرحله، کاتالیزور با استفاده از پروب اکسیژن شسته می شود.

محلولی که برای شستشوی کاتالیست خودرو استفاده می شود دارای فرمول و ترکیبات خاصی است که به سایر قسمت های سیستم اگزوز و موتور آسیبی نمی رساند در حالی که برخی مبتدیان از جوهر نمک استفاده می کنند که اقدامی غیر منطقی و غیر منطقی است. زیرا جوهر نمک روی قسمت های مختلف کاتالیست و سایر قسمت های لوله اگزوز اثر مخربی دارد و آسیب های جبران ناپذیری به خودرو وارد می کند.

در صورت نیاز به خدمات کارواش، تعمیر و مبدل کاتالیزوری می توانید با مرکز تخصصی ما تماس بگیرید تا ابتدا از مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند شوید.

آیا کاتالیست شستشو می شود و نکات مهم در مورد محلول شستشوی کاتالیستی

محلول شستشوی کاتالیست حاوی ترکیبات و فرمول پیچیده ای است که هنگام تمیز کردن آن قسمت به سایر قسمت های خودرو آسیب می رساند.

تعداد بسیار کمی از شرکت های اروپایی توانایی تولید و تدوین چنین راه حلی را دارند. خودروسازان بزرگ اروپایی دارای مجوزهای لازم برای فروش مکمل های نفتی، سوخت، تقویت کننده های اکتان و سایر انواع مکمل های نفتی هستند. آنها همچنین با استاندارد TUV اروپا مطابقت دارند.

استفاده از محصولاتی که استانداردهای لازم را ندارند و تولیدکنندگان آن ناشناخته هستند و یا نماینده و مرجع خاصی در ایران برای شستشوی کاتالیست ندارند به شدت خودداری می شود.

زیرا در بسیاری از موارد خسارت سنگینی به مالکان خودرو وارد کرده اند. علاوه بر این، شستشوی کاتالیزور با اسید، جوهر نمک و غیره توصیه نمی شود، زیرا این کار باعث از بین رفتن فلزات فعال داخلی مبدل کاتالیزوری می شود.

در بیشتر موارد، مبدل های کاتالیزوری تا پایان عمر خودرو دوام می آورند. البته گاهی به دلایل مختلف گیر می کنند و کارایی خود را از دست می دهند. در چنین شرایطی باید منتظر عوامل زیر باشید:

کنترل ناکارآمد اگزوز

انتشار گازهای سمی و خطرناک در محیط زیست

کاهش عملکرد موتور خودرو

آسیب به سایر عملکردهای خودرو

درباره قیمت تعویض کاتالیزور خودرو بیشتر بدانید

مرکز تخصصی تعمیرات کاتالیست

چه روش هایی برای تمیز کردن و شستشوی کاتالیست مناسب نیستند؟

حتما در اینترنت مقالات زیادی در مورد بهترین روش شستشوی کاتالیست خواهید دید، اما توجه داشته باشید که تمامی این اطلاعات دقیق و صحیح نیستند و می توانند به کاتالیست و سایر قسمت های خودرو آسیب برسانند. توصیه پنل تخصصی کاتالیست وان به شما این است که از روش های زیر برای نظافت و شستشوی کاتالیست خودرو خودداری کنید.

تینر را در باک بنزین بریزید: ممکن است مقالاتی در مورد بهترین روش شستشوی مبدل کاتالیزوری و تمیز کردن آن با ریختن تینر در مخزن سوخت دیده باشید. حلال ها در صنعت خودرو استفاده خواهند شد، اما عاقلانه نیست که از محصولات تجاری و محصولاتی که برای استفاده در خودرو طراحی نشده اند در وسیله نقلیه خود استفاده کنید. ایده پشت این کار این است که حلال های موجود در تینر تجزیه می شوند. مسدود کننده های مش، زنبورها کاتالیزور خواهند بود. اما مشکل اینجاست که این محصولات برای گردش در داخل سیستم سوخت خودرو مناسب نخواهند بود.

شستشوی کاتالیست اسیدی: برخی از مبتدیان پیشنهاد می کنند که بهترین راه برای شستشوی کاتالیست، شستشوی اسیدی است. اسیدهایی مانند جوهر نمک یا اسید سیتریک ممکن است به اندازه کافی قوی باشند تا رسوبات داخل لانه زنبوری کاتالیست را از بین ببرند، اما مطمئناً آسیب های جبران ناپذیری به این قسمت حساس وارد می کنند. شستشوی کاتالیست با اسید سیتریک یا نمک جوهر می تواند باعث خوردگی قسمت های مختلف آن و اختلال بیشتر در عملکرد کاتالیست و غیرفعال شدن آن شود.

نحوه باز کردن کاتالیزور

بدنه کاتالیزور خودرو به صورت پیچ و مهره یا جوش داده شده است. اگر مهارت کافی و ابزار مناسب دارید، می توانید پیچ ​​ها را بردارید. اما برش بدنه کاتالیست اصلا عاقلانه نیست و می تواند به اجزای داخلی کاتالیست ها به خصوص شبکه لانه زنبوری آسیب برساند. بهترین راه این است که به یک مرکز معتبر تعمیر کاتالیزور خودرو مراجعه کنید و اجازه دهید کارشناسان این کار را برای شما انجام دهند.

هزینه تعمیر مبدل کاتالیزوری چقدر است؟ ( آیا کاتالیست شستشو می شود )

همچنین ممکن است در مورد هزینه تعمیر و تعویض مبدل کاتالیزوری و نحوه اطلاع از نیاز به تعمیر یا تعویض مبدل کاتالیزوری سوال داشته باشید. امروز برای خرید چیزی ابتدا قیمت آن را می دانند و اگر به دردشان می خورد می خرند. برای خرید کاتالیست می توانید به جای مراجعه به فروشگاه های قطعات خودرو لوسام به سایت کاتالیست وان مراجعه کنید و قیمت و نوع کاتالیست های مختلف مانند کاتالیست بنز و کاتالیست ورنا و … را مشاهده کنید. پس از انتخاب کاتالیزور مورد نظر می توانید خرید و سفارش دهید.

قیمت کاتالیست ها با یکدیگر متفاوت است و هر خودرو کاتالیزور مناسب خود را دارد که قیمت آن ها با یکدیگر بسیار متفاوت است. قیمت کاتالیزورها بستگی به نوع خودرو و کشور سازنده دارد و البته هر چه قیمت خودروی شما بالاتر باشد، قطعات یدکی و لوازم یدکی گرانتر خواهد بود. به عنوان مثال کاتالیزور خودروهایی مانند بنز و بی ام و که خودروهای لوکس و گران قیمت محسوب می شوند نسبت به خودروهایی مانند هیوندای گرانتر است. البته مدل خودرو در قیمت کاتالیست تاثیر دارد و هر چه مدل خودرو بالاتر باشد قیمت کاتالیست نیز بیشتر می شود.

شستشوی کاتالیزور کلیه خودروها با مواد نانو

تعمیر و شستشوی کاتالیزور 207

شستشوی کاتالیزور با اسید