تعمیر کاتالیزور c3 یک کار بسیار مهم و دقیق است که باید در یک مرکز تخصصی کاتالیزور انجام شود، زمانی که کاتالیزور خودروی شما خراب می شود بدانید که این قطعه ارزشمند کارکرد مهمی در خودروی شما دارد. مبدل کاتالیزوری جزء ضروری سیستم اگزوز شماست. وظیفه آن تبدیل مواد مضر موجود در اگزوز خودروها مانند مونوکسید کربن، اکسید نیتریک و هیدروکربن ها به گازهای کم ضررتر است.

علائم خرابی کاتالیزور سیتروئن چیست؟ | تعمیر کاتالیزور c3

در زیر سه علامت اصلی وجود دارد که ممکن است نشان دهنده نیاز به تعمیر مبدل کاتالیزوری سیتروئن ( تعمیر کاتالیزور c3 ) شما یا تعویض مبدل کاتالیزوری خودرو شما باشد:

  • دود اگزوز شما سنگین تر یا تیره تر از حد معمول است.
  • بوی تخم مرغ های فاسد یا گوگردی که از اگزوز ماشین شما می آید.
  • متوجه کاهش عملکرد موتور می شوید. خودرو با ارتعاشات در دور آرام کار نمی کند
  • ممکن است ماشین شما بد استارت نخورد یا بد روشن نشود.

تمامی این موارد می تواند ناشی از خرابی کاتالیست خودرو شما باشد که باید در اسرع وقت به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کرده و کاتالیست خودرو خود را بررسی کنید.

هنگام تعویض مبدل کاتالیزور سیتروئن چه اتفاقی می افتد؟

متخصصان گروه تخصصی کاتالیست وان این کار را برای تعمیر کاتالیست سیتروئن انجام می‌دهند: آنها ماشین را کاملاً از روی زمین بلند می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که اگزوز قبل از شروع تعویض زمان خنک شدن داشته است. آنها مبدل کاتالیزوری را پیدا می کنند. معمولا شبیه یک جعبه در وسط سیستم اگزوز زیر ماشین است. مبدل کاتالیزوری را برمی دارند، بررسی می کنند و در صورت لزوم تعویض می کنند. مبدل کاتالیزوری جدید را آزمایش کنید و اطمینان حاصل کنید که مبدل کاتالیزوری جایگزین با مشخصات صحیح استانداردهای آلایندگی خودرو مطابقت دارد.

چه کارهایی باعث خواهد شد خودوری شما به تعمیر کاتالیزور c3 نیاز پیدا کند ؟

کاتالیزورها در صورت شکستن به طرز وحشتناکی آلاینده های داخل خودرو را افزایش می دهند و مشکلات مختلفی را در خود خودرو ایجاد می کنند. برخی از مهمترین عوامل خرابی کاتالیزور سیتروئن عبارتند از:

شایع ترین علت خرابی کاتالیست مسدود شدن شبکه های آن است که به دلیل استفاده از سوخت های غیر استاندارد با راندمان طولانی مدت رخ خواهد داد. توجه داشته باشید که در نتیجه انسداد و گرفتگی شبکه های کاتالیست به موتور فشار وارد می کند و کارایی آن را کاهش می دهد و در دراز مدت آسیب جدی به موتور خودرو وارد می شود.
استفاده از کاتالیزورهای بی کیفیت و تقلبی که به دلیل قطر کم سلول های آن به سرعت خراب می شوند و دچار اختلال می شوند.گرمای بیش از حد موتور و احتراق ناقص باعث تغییر گازهای خروجی و افزایش حرارت آنها می شود که باعث اختلال در عملکرد کاتالیزور می شود.خرابی واشر سر که باعث می شود روغن و آب وارد محفظه موتور شود و گازهای خروجی را تغییر دهد و کار به تعمیر کاتالیزور سیتروئن می رسد.

بایدها و نبایدهای تعمیر کاتالیزور
بیشتر بخوانید
مرکز تخصصی تعمیرکاتالیزور

اگر می خوای کاتالیزور c3 ماشینت رو حذف کنی بیا بگم چی به سر ماشینت میاد !!

برخی از افراد به طور کاملا خودسرانه و بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه کاتالیست را از خودرو جدا می­ کنند که این کار مشکلات بسیاری را برای خودرو ایجاد خواهد کرد و بسیاری از کارشناسان تاکید بر آن دارند، که از حذف کاتالیزور خودداری کنید، این کار موتور خودرو را تحت فشار قرار داده و مشکلاتی برای خودرو شما ایجاد می‌­کند.

افزایش آلایندگی خودرو تا حدود ۳۰ برابر، افزایش مصرف سوخت خودرو و افزایش صدای موتور از معایب حذف می‌باشد. البته افزایش صدای موتور یکی از دلایلی است که عده‌ای اصطلاحا می‌گویند خودرو راحت تر نفس می‌کشد.

حذف کاتالیزور در میان برخی از افراد به دلیل باورهای اشتباه است که تصور می­ کنند با از میان برداشتن کاتالیست، خودرو شتاب زیادی خواهد گرفت و این موضوع بیش­تر در میان جوانان شایع است.

اما باید بدانید که این تفکر اشتباه است و کاملا معکوس عمل می­‌کند، به این صورت که خودرو در روزهای اول شتاب می‌گیرد اما با مرور زمان و آسیب دیدن موتور ماشین، از شتاب آن کاسته می‌شود. یکی از مزایای کاتالیست برای خودرو کنترل هوای وارد شده به خودرو می‌باشد که با خروج کاتالیزور، هوای ورودی از کنترل خارج می‌­شود.

منیفولد اگزوز بسترن b30