در این مطلب قصد داریم به ارزش خاک کاتالیزور خودرو بپردازیم. فلزات گروه پلاتین مانند پالادیوم و رودیوم به دلیل خاصیت های مهمی که دارند، در داخل کاتالیزور از آن ها استفاده می شود و پس از چند سال که کاتالیزور فرسوده می شود، می توان با تبدیل آن به خاک کاتالیزور، این فلزات ارزشمند را از آن ها استخراج کرد. استخراج فلزات گروه پلاتین نسبت به استخراج طلا و نقره در دستگاه های دیگر، به مقدار پایین تری انجام می شود و فلزات گروه پلاتین را از کاتالیزورهای فرسوده به دست می آورند.

پلاتین به غیر کاتالیست ها، در لوازم دیگری مانند جواهرات، زیورآلات، وسایل تزئینی، تجهیزات نظامی و پزشکی، وسایل الکترونیکی، مدال ها و … وجود دارد ولی فلزات پلاتین داخل کاتالیست های خودرو را بهتر می توان به دست آورد و اگر مقدار زیادی کاتالیزور ضایعاتی داشته باشیم، با تبدیل آن به خاک کاتالیزور می توان فلزات گروه پلاتین را به میزان قابل توجهی به دست آورد و ارزش فلز پلاتین بسیار زیاد می باشد و از آن می توان بار دیگر در صنعت های مختلف استفاده کرد.

بازیافت کاتالیزور چه اهمیتی دارد

ارزش خاک کاتالیزور خودرو

بازیافت هر وسیله ای باعث می شود تا از دور انداختن مواد اولیه آن جلوگیری شود و همچنین بازیافت یک روشی است که از طریق آن می توان از تولی زباله اضافی جلوگیری کرد و یک روش مفید و کاربردی برای حفظ محیط زیست می باشد. تهیه مواد اولیه برای ساخت تجهیزات و لوازم های مختلف بسیار مهم می باشد و برخی از مواد اولیه با هزینه های بسیاری تهیه می شود. بازیافت مواد اولیه به کار رفته شده در لوازم و دستگاه ها روشی است که باعث می شود در خرید مواد اولیه با هزینه های بالا جلوگیری شود و بار دیگر همان مواد اولیه بازیافت شده را با قیمت کمتری می توان تهیه کرد.

به طور مثال فلز پلاتین یک فلز ارزشمند، مهم و گران قیمت در جهان می باشد که در بسیاری کارخانه ها و صنعت های مختلف از آن استفاده می شود و مهم ترین کاربرد آن در ساخت کاتالیزور خودرو می باشد و تمامی خودروها دارای کاتالیزور هستند و این قطعه مهمترین اجزای خودرو به شمار می رود چرا که نقش مهمی در کم شدن آلایندگی های خودرو دارد و اگر این قطعه داخل خودرو نباشد، سلامت انسان و محیط زیست به خطر می افتد.

با بازیافت خاک کاتالیزور و استخراج فلزات ارزشمند آن می توان آن ها را بار دیگر به چرخه تولید بازگرداند و این یک نوع صرفه جویی برای خرید مواد اولیه می باشد. حتی بسیاری از کارخانه های تولید کاتالیزور، کاتالیزورهای ضایعاتی را جمع آوری می کنند و با بازیافت آن، بار دیگر مواد اولیه خالص آن را در تولید کاتالیزورهای جدید استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: خاک کاتالیزور چقدر ارزش دارد

خرید خاک کاتالیزور

مجموعه کاتالیست وان خریدار خاک کاتالیزور می باشد و اگر کاتالیزورهای ضایعاتی دارید، می توانید با این مجموعه تماس حاصل نمایید. همچنین مجموعه کاتالیست وان یک مرکز تخصصی تعمیر و تعویض کاتالیزور خودرو می باشد که می توانید برای سرویس کاتالیزور خودرو خود، به مجموعه کالیست وان مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزش خاک کاتالیزور خودرو می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.